baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Książnica zaprasza na spotkanie autorskie z Michałem Ogórkiem

Michał Ogórek, dziennikarz, felietonista, satyryk i krytyk filmowy będzie gościem spotkania autorskiego w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu, które odbędzie się w środę, 8 grudnia o godzinie 16:00.

Mówi o sobie, że jest rówieśnikiem warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Zaczął pisać przez przypadek. W 1989 r. przyszedł do “Gazety Wyborczej” i pracuje w niej do dziś jako felietonista, poza tym satyryk, dziennikarz, krytyk filmowy. Autor takich książek jak m.in. „Przewodnik po Polsce”, „Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok”, „Polska Ogórkowa”, współautor książek „Kiełbasa i sznurek”, „Na drugie Stanisław. Nowa księga imion”.

Niedawno ukazała się kolejna książka „A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy”. To zapis rozmowy rzeki znanej i lubianej pary Jerzy Bralczyk – Michał Ogórek. Autorzy przekomarzają się i dyskutują o humorze specyficznie narodowym, regionalnym, charakterystycznym dla profesorów, aktorów, a nawet dla Pana Boga. Skaczą z epoki do epoki, od polityki do piosenki, od kabaretu do komedii – i z powrotem, cały czas w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co nam daje humor, jakie potrzeby zaspokaja.

Okazją do rozmowy o najnowszej książce Michała Ogórka będzie spotkanie autorskie, na które zaprasza Książnica Pedagogiczna w Kaliszu już w środę, 8 grudnia o godz. 16. Książnica mieści się przy ulicy Południowej 62, wjazd od ul. Kordeckiego). Podczas spotkania obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

Źródło: KP PBP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze