baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Księgozbiór dla ukraińskich przyjaciół

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu aktywnie wspiera uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Biblioteka właśnie poszerzyła swoją ofertę i stworzyła księgozbiór z myślą o naszych wschodnich sąsiadach. Było to możliwe dzięki wsparciu, jakie kaliska Książnica otrzymała z Fundacji ORLEN.

Pólka z nowymi książkami dla ukraińskich przyjaciół właśnie została zapełniona. Wydawnictwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych są już dostępne w naszej wypożyczalni. To w sumie ponad sto pozycji w języku ukraińskim i rosyjskim, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje również materiałów do nauki języka polskiego, słowników i rozmówek polsko-ukraińskich.

Książka w ojczystym języku choć na chwilę pozwoli odciągnąć uchodźcom ich myśli od sytuacji, w której się znaleźli. Dlatego wraz z napływem do Kalisza gości z Ukrainy czyniliśmy starania, aby utworzyć w naszej bibliotece specjalny księgozbiór przeznaczony właśnie dla uciekających przed wojną Ukraińców. Z pomocą przyszła Fundacja ORLEN. Odpowiedziała ona pozytywnie na nasz wniosek i dzięki otrzymanemu wsparciu mogliśmy zakupić książki.

– mówi Andrzej Kurzyński z Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.

Książki zostały skatalogowane i są już dostępne do wypożyczenia. A jakie to książki, można sprawdzić pod linkiem.

Дорогі друзі з України!

Запрошуємо до нашої бібліотеки. У нас є нові книги українською та російською мовами й матеріали для вивчення польської мови. Ви знайдете книги для дорослих, підлітків та дітей.Будьте нашими читачами, приводьте друзів.

Наша адреса: Książnica Pedagogiczna, Вулиця Południowa 62 (вхід з вулиці Kordeckiego).

Źródło: MBP Kalisz
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze