baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz mistrzem Decathlon Ligi Kaliskiej Jesień 2023

Jesień 2023 w KALPNS zakończona. Do rozgrywek przystąpiła rekordowa liczba 22 zespołów. 16 rywalizowało w Decathlon Lidze Kaliskiej, 6 w Decathlon Lidze Rozwojowej. Mistrzem, drugi raz w historii swojego udziału w rozgrywkach ligowych KALPNS, został KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz.

Sezon jesienny tradycyjnie rozpoczął się od turnieju barażowego, do którego 20 sierpnia 2023 przystąpiło 9 zespołów. W wyniku baraży awans do Decathlon Ligi Kaliskiej uzyskały Fenix oraz Rykoszet FC (przed startem sezonu drużyna zmieniła nazwę na Inferno FC). Ostatecznie wobec wycofania się z Ligi Amnezji Finezji – rozegrano jeszcze dodatkowy mecz barażowy pomiędzy FC ZOO i Derbixem, które dotarły równolegle do końcowej fazy barażowej. Mecz zakończył się zwycięstwem FC ZOO 4:0 i to ta ekipa dołączyła do stawki najwyższego poziomu rozgrywkowego.

DECATHLON LIGA KALISKA JESIEŃ 2023:

KOLEJKA PO KOLEJCE:

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia rozegrano Puchar Kalisza w piłce nożnej sześcioosobowej, tym razem także pod szyldem partnerskim firmy Decathlon. Najlepsi okazali się zawodnicy Decathlon Weekendowych Kopaczy (wzmocnieni dodatkowo Krzysztofem Walczakiem, Pawłem Lisieckim i Konradem Bugajnym z Efektu Podzborów), pokonując w finale AZP Poster Kalisz. W meczu o trzecie miejsce Rykoszet FC pokonał Athletic Górnośląska.

Ostatecznie do Decathlon Ligi Kaliskiej przystąpiły następujące ekipy: Decathlon Weekendowi Kopacze, KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz, Abidos Volium Kalisz, Efekt Podzborów, Myjnia Pod Brzozą, Athletic Górnośląska, FC Ponalewce, AZP Poster Kalisz, Błękitni Piotrów, Wild Boyz WT-Elewacje Kalisz, Galactic Kalisz, FC Winiary, FC ZOO, Inferno FC, Fenix i FC New Boys G-PRO ECO Energy. W Decathlon Lidze Rozwojowej grę rozpoczęły: Kalisz Saint Germain, Derbix, Harpagany, Piemonte Kalisz, Drużyna AA i Osiedle Klatki Schodowej.

Intensywną jesień na boisku przy ul. Granicznej rozpoczęliśmy w weekend 2-3 września. Faworyci z mniejszymi lub większymi kłopotami wygrywali swoje spotkania, a jedynymi meczami między jak się później okazało kandydatami do miejsc medalowych były spotkania Athleticu Górnośląska z Efektem Podzborów (3:5) i Myjni Pod Brzozą z Efektem i Fenixem, oba zakończone remisami 2:2.

W ciekawszych starciach trzeciej kolejki Efekt pokonał 5:3 Abidos Volium a Athletic wygrał 4:2 z Fenixem w starciu byłych zawodników Abidosa, którzy stanęli przeciwko sobie po obu stronach barykady. Szczególnie wyróżnił się Kacper Zmyślony, który zapewnił 3 punkty Athletikowi.

4 i 5 kolejka przyniosły pierwszą niespodziankę tego sezonu – a jako pierwszy o sile Inferno FC przekonał się Efekt Podzborów – ulegając 4:5. Abidos pokonał Fenix a w pierwszym tej jesieni starciu faworytów po dramatycznym i emocjonującym spotkaniu Efekt Podzborów, mimo że grał przez część meczu w osłabieniu po czerwonej kartce, zdołał wyrwać zwycięstwo 4:3 z KSPN Asnykiem.

Końcówka września przyniosła kolejne ligowe zmagania, a z ciekawszych wyników Decathlon Weekendowi Kopacze pokonali 3:0 Myjnię Pod Brzozą, Asnyk pokonał 4:1 Fenixa, Weekendowi Kopacze zwyciężyli 4:0 z Athletikiem a FC ZOO zremisowało 3:3 z Fenixem. W tym spotkaniu dwa gole zdobył dobrze znany z aren pięściarskich Miłosz Grabowski, okazyjnie występujący w barwach FC ZOO.

W 9 kolejce ligowej Inferno znów okazało się „Giant Killerem” tego sezonu, remisując 3:3 z Decathlon Weekendowymi Kopaczami. Myjnia Pod Brzozą po emocjonującym spotkaniu pokonała 5:4 Athletic, a wyróżniającą postacią tego meczu jak i całego sezonu w kadrze dwukrotnych mistrzów Ligi był Paweł Kałużny.

Kolejny podwójny weekend przyniósł zwycięstwo Fenixa 5:4 nad Efektem Podzborów. Przy prowadzeniu Efektu 3:1 boisko po czerwonej kartce opuścił lider (i ostatecznie zwycięzca) klasyfikacji Króla Strzelców – Alex Lebioda – i wtedy zamiast wysokiej wygranej ekipy z Podzborowa to Fenix pokazał świetny futbol i zwyciężył 5:4. Myjnia zremisowała 1:1 z Abidos Volium a starciu na tamten moment głównych faworytów do złotych medali KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz zremisował 3:3 z Decathlon Weekendowymi Kopaczami. Dzień później Myjnia zremisowała 2:2 z Inferno FC, a Athletic pokonał 3:2 Abidos Volium Kalisz.

Na 4 kolejki przed końcem sezonu w realnej rywalizacji o mistrzostwo pozostał Asnyk, Weekendowi Kopacze i Efekt. W dwunastej kolejce ostatecznie szanse walki o podium pogrzebał Athletic, przegrywając 3:5 z Inferno. W 13 kolejce znakomicie dysponowany Asnyk pokonał Athletic 9:3, a podobnie jak przez cały sezon najbardziej widocznym graczem Asnyka był Michał Laluk.

Nieudaną końcówkę sezonu zaliczył Abidos Volium, ulegając Inferno FC i Asnykowi, by w ostatniej kolejce oddać mecz walkowerem z FC ZOO. Kluczowym meczem przedostatniej kolejki było starcie Efektu Podzborów z Decathlon Weekendowymi Kopaczami, wygrane 5:3 przez Efekt. Sprawiło to że Kopacze na kolejkę przed końcem stracili szanse na obronę tytułu, a Efekt musiał czekać na potknięcie w ostatniej kolejce Asnyka z Inferno.

Rozegrana 4 listopada 15. i ostatnia kolejka ligowa przyniosła na początek przypieczętowanie mistrzostwa przez Asnyka. Ekipa dowodzona przez Michała Laluka i Damiana Ostrychalskiego pokonała 7:4 Inferno FC. Po ostatnim gwizdku sędziego Daniela Pawelca padło dobrze znane „Puchar Jest Nasz!”, ale zanim nastąpiło zakończenie i odbiór trofeum, rozegrano jeszcze 7 spotkań. Fenix pokonał 5:3 Weekendowych Kopaczy przypieczętowując czwarte miejsce w tabeli i koronę Króla Strzelców dla autora 3 goli – Alexa Lebiody. Przed meczem FC New Boys z Myjnią wydawało się, że Nowi są skazani na baraże, bo potrzebowali zwycięstwa, a rywal przystąpił do meczu w mocnym składzie. Bohaterem meczu został niewątpliwie Michał Juszczak, którego 4 gole pozwoliły New Boys wygrać i rzutem na taśmę zagwarantować sobie grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w kolejnym sezonie.

UKŁAD TABELI:

Złote medale na zakończenie sezonu przypadły ekipie KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz, która w trakcie całego sezonu poniosła jedynie jedną porażkę z Efektem, a remis z Decathlon Weekendowymi Kopaczami sprawił, że mieli wszystko w swoich rękach. I najbardziej doświadczona ekipa w stawce ligowej nie wypuściła tej szansy z rąk. Doskonały sezon zaliczyli Michał Laluk i Jacek Paczkowski. Świetnie spisywali się także choćby Damian Ostrychalski, Michał Ciesielski, bramkarz Piotr Filipczak czy niezwykle skuteczny tej jesieni Dominik Kubiak. Po 15 spotkaniach na szyjach graczy Asnyka zawisły złote medale, a KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz dołączył do Myjni Pod Brzozą i Smykałek 2115, które dwukrotnie zwyciężały rozgrywki ligowe KALPNS.

Srebro przypadło w udziale Efektowi Podzborów. Jedyni pogromcy Asnyka tej jesieni musieli liczyć na potknięcie Asnyka w ostatniej kolejce. Mimo że sami zwyciężyli wysoko z AZP Poster, to wystarczyło to tylko do drugiej lokaty. Niezawodny jak zwykle w szeregach Efektu okazał się Paweł Lisiecki, owocnie wspierany przez m.in. Adama Sobczyka. Obroną dowodził jak zwykle brat Pawła – Robert, a w bramce doskonale spisywali się Krzysztof Walczak i Jakub W. Galas. Efekt jak zwykle wiele punktów zdobywał nie tylko dzięki umiejętnościom indywidualnym zawodników – ale i dzięki dobremu zgraniu drużynowemu. O tym, że nie udało się dogonić Asnyka zdecydowały porażki z Fenixem i Inferno oraz remis z Myjnią.

Tytułu mistrza nie udało się obronić Weekendowym Kopaczom. Drużyna spod znaku Decathlonu przed sezonem wzmocniła się m.in. Patrykiem Kaweckim, Wiktorem Chląd i Wojciechem Kranc. Pierwsza część sezonu wskazywała ich jako głównych faworytów, ale kilka remisów w środku sezonu pokrzyżowały te plany, a dwie porażki w samej końcówce przypieczętowały miejsce 3. w tabeli. O sile Kopaczy oprócz nowych nabytków stanowili także bracia Andrzejakowie (Michał i Tomasz), Dawid Cichorek, Michał Gramczewski, Bartosz Świtalski czy kapitan zespołu – Oliwer Michalak. W drugiej części sezonu zabrakło za to na kilku meczach doskonale dysponowanego w mistrzowskim sezonie Jana Budzińskiego.

Rzutem na taśmę czwarte miejsce w lidze wywalczył Fenix. Ekipa, która do sezonu dostała się po barażach przeszła w stosunku do ubiegłego sezonu (rozgrywanego w Lidze Rozwojowej) gruntowną przebudowę, co zaowocowało czwartą lokatą w końcowej tabeli. Barwy Fenixa reprezentuje Alex Lebioda – zdobywca 27 goli – co zapewniło mu koronę Króla Strzelców. Obroną ekipy dyrygowali doświadczony Safian Skupiński oraz młodzi Adam Stein i Kamil Ziółkowski. Wyróżniali się także tacy gracze jak Wiktor Kleczewski, Nathaniel Zakosztowicz czy Wiktor Twardowski.

Piąte miejsce przypadło Athletikowi Górnośląska. Mimo że do ekipy dołączyli m.in. Kacper Zmyślony, Jakub Jener czy Kacper Mrula – zbyt wiele meczów zakończyło się stratą punktów by marzyć o podium i powtórzeniu Jesieni 2022. Ekipa biało-niebieskich wykazuje bardzo duży potencjał piłkarski i jeśli dopisze forma i frekwencja na meczach, to tacy gracze jak choćby Filip Olszewski, Adrian Gryczyński, Martin Antczak czy Bartłomiej Woźniakowski w połączeniu z nowymi nabytkami mogą sprawić, że któryś z kolejnych sezonów znów dla Athletiku będzie miał smak medalowy.

O miejscach 4-6 decydowała mała tabelka, ponieważ wszystkie ekipy zdobyły po 30 punktów w sezonie. O tym, że Inferno FC zajęło 6 lokatę zadecydowała wysoka porażka z Fenixem, choć to własnie Inferno było tej jesieni pogromcą faworytów. Punkty z nimi stracili Efekt, Kopacze, Athletic, Abidos i Myjnia. Jest to głównie zasługą takich graczy jak Wiktor Staszak, Kacper Wojtaszek, Patryk Figiel, Przemysław Samulak czy kapitan zespołu – Jonatan Celer. Jeśli zespół w nowym sezonie wzmocni jeszcze 2-3 solidnych zawodników, podium wydaje się bardzo realne.

Pozycję siódmą zajął dominator ligi w 2022 roku – Myjnia Pod Brzozą. Zdecydowała ostatecznie o tym porażka z New Boys (gdyby Myjnia wygrała ten mecz, zajęłaby pozycję 4.). Choć wyniki były pewnie dalekie od oczekiwań, wyróżnić należy tradycyjne mocne punkty drużyny takie jak Mateusz Kubiak, Sebastian Maryniak, Sergiusz Cegielski czy bramkarz Maciej Pisarski – notującego tym razem więcej meczów Pawła Kałużnego oraz młodego i perspektywicznego Szymona Olejniczaka.

Miejsce ósme zajął Abidos Volium Kalisz. Przed sezonem drużynę opuściło kilku pierwszoplanowych dotąd graczy: Kacper Zmyślony, Jakub Jener, Szymon Nowak, Alex Lebioda i Patryk Banasiak. Przyroda nie lubi jednak próżni i w ekipie albo pojawili się nowi gracze jak Marcin Łukaszczyk czy Paweł Królik, albo swoją szansę wykorzystali Ci którzy dotąd grali mniej, np. Mateusz Bawoł czy Jakub Sulima. Swoje zrobili także Michał Ozdowski czy bramkarze. Problemem okazała się jednak frekwencja, a raczej jej brak na kilku kluczowych meczach. To ona była jednym z powodów, że Abidosi mimo udanego początku sezonu zakończyli go dopiero na miejscu 8.

Także braki frekwencyjne po raz kolejny były kłopotem dla AZP Poster Kalisz. Pomarańczowi zdobyli niemal komplet punktów z rywalami poniżej w tabeli, natomiast okrągłe zero oczek z drużynami które ich wyprzedziły. Stąd już na kolejkę przed końcem byli pewni 9. lokaty. Do ekipy dołączyli m.in. Michał Mielcarek, Mateusz Dardas czy Dawid Garifow, powrócił także Krzysztof Król. I choć wielokrotnie AZP Poster udanie rozpoczynał mecze (np. z Asnykiem, Athletikiem czy Fenixem), przychodził moment w którym rywal doganiał wynik i odskakiwał na dystans, którego Poster nie był już w stanie zniwelować. Dawną skuteczność zaprezentował tej jesieni m.in. bardzo doświadczony napastnik tej ekipy – Marcin Lange. I tu też 2-3 wzmocnienia mogą sprawić, że AZP Poster w 2024 roku powalczy o minimum górną część tabeli.

Miejsce 10, podobnie jak w ubiegłym sezonie zajęła ekipa FC Ponalewce. Podobnie jak AZP, punktów z czołówką tabeli nie udało się zdobyć zbyt wielu, ale w spotkaniach z drużynami poniżej 10 lokaty było znacznie lepiej. Duża w tym zasługa choćby takich graczy jak Jakub Celer, Emil Bartoszek, Kacper Grzanka i Paweł Kusz. W zmienionej roli oglądaliśmy też Dawida Palota, który zajął miejsce między słupkami i spisywał się całkiem solidnie.

Ostatnia z ekip która dostała się z baraży – FC ZOO – zajęła miejsce 11. Solidnie było przede wszystkim w bramce, gdzie znakomicie spisywał się Krzysztof Ignaczak. Dobre spotkania rozgrywali także w polu m.in. Kacper Janiak, Bartosz Malczewski czy Szymon Janczak. Kilka razy drużynę swoich kolegów wsparł też na boisku Miłosz Grabowski. Dlaczego więc dopiero 11. lokata? Tu wiele mówi nazwa drużyny – bo jak przystało na ZOO – ekipa zajęła 16. i ostatnie miejsce w klasyfikacji Fair Play – co zaowocowało kilkoma wykluczeniami za nadmiar kartek ważnych zawodników.

Błękitni Piotrów w 2021 roku powrócili do rozgrywek ligowych i bieżący sezon zakończyli na 12. lokacie. Bezpiecznie, ale pewnie poniżej oczekiwań. Przed sezonem zespół opuścił Przemysław Samulak, a niemal cały sezon z kontuzjami zmagał się Marcin Korpik. Znakomitą formę strzelecką zaprezentował za to Mateusz Kuś. A jego imiennik – Mateusz Tarnawa – choć wiele razy ratował zespół efektownymi paradami przed utratą goli – to wystarczyło dopiero na miejsce dwunaste.

Przez większość sezonu FC New Boys G-PRO Eco Energy balansowali na granicy strefy barażowej. Gdy w ostatnich kolejkach swoje mecze powygrywali bezpośredni rywale w tej strefie – Nowi stanęli przed Mission Impossible. Musieli w ostatnim meczu sezonu pokonać Myjnię Pod Brzozą. Rywal w silnym składzie, ale to New Boys wznieśli się na wyżyny umiejętności. Michał Juszczak czterokrotnie pokonał bramkarza Myjni, a po golu dołożyli także dwaj gracze, którzy tej jesieni wzmocnili ekipę – Adrian K. Owczarek oraz Mikołaj Zydorczyk, który zakończył rozgrywki z dorobkiem 14 goli.

Gdy w ostatniej kolejce Galactic Kalisz pokonał FC Winiary wydawało się, że to oni unikną baraży. W pierwszym z decydujących o tym meczu Wild Boyz ulegli wysoko FC Ponalewce, ale wspomniani wyżej New Boys wygrali z Myjnią spychając Galaktycznych na miejsce 14. Zwycięzcy wiosennej Decathlon Ligi Rozwojowej przez większość sezonu borykali się z problemami kadrowymi i organizacyjnymi. Zabrakło graczy, którzy zdecydowali o triumfie w Rozwojówce – Mateusza Łuczaka i Mikołaja Wybornego. Rzadko obecni byli także Karol Drobnik czy Kacper Jabłoński. Bez nich choć Galactikowi ambicji odmówić nie można (nawet gdy zmierzyli się z Błękitnymi Piotrów grając cały mecz w niedoborze dwóch graczy) – przed Wiosną 2024 będą musieli powalczyć w barażach o pozostanie na pierwszym poziomie rozgrywkowym.

Dziesiąty sezon ligowy Wild Boyz WT-Elewacje Kalisz w KALPNS był dla nich zdecydowanie najgorszym. Choć zaczęli od zwycięstwa z FC Winiary, później szło znacznie gorzej. Problemy frekwencyjne i zdrowotne przełożyły się m.in. na nieobecnośc w wielu meczach etatowego strzelca drużyny – Pawła Osińskiego. Przed sezonem ekipę opuścili także Karol Kiełbik i Wojciech Kranc, a dopiero w końcówce sezonu na boisku zameldował się Mateusz Poniatowski. Mimo że do ekipy dołączyli Ivan Verbovetskiy czy Andrii Vivchar, wcześniej grający w Kaźmierczak Team – Dzicy nie zdołali utrzymać się nad strefą barażową i o pozostanie w Decathlon Lidze Kaliskiej także na wiosnę zawalczą w barażach.

Miejsce 16. i ostatnie zajęła ekipa FC Winiary. W tym sezonie widoczny był brak trzech kluczowych graczy. Aleksandra Jurczak odeszła z drużyny, kontynuując przygodę z piłką nożną w Poznaniu. Tylko na dwóch meczach był tej jesieni bramkarz tego zespołu – Szymon Kamiński. Poważna kontuzja znacznie ograniczyła także dostępność Adriana Dutkowskiego. Mimo że jego brat Dominik, Marcin Borecki, Tomasz Sołtysiak, Karol Przyłęcki i pozostali gracze Winiar próbowali zdobyć punkty, kilkukrotnie ocierając się nieznacznie o remis – zakończyli  sezon z kompletem 15 porażek i także o swoją dalszą przyszłość w rozgrywkach ligowych KALPNS będą musieli na wiosnę rywalizować w barażach.

WYRÓŻNIENIA:

Po ostatnim gwizdku ostatniego meczu nastąpiło wręczenie dyplomów, medali, pucharów, podziękowań i wyróżnień indywidualnych. Wraz z przedstawicielami KALPNS dokonali tego wiceprezydent Kalisza – p. Grzegorz Kulawinek oraz przedstawiciele partnera tytularnego Ligi – firmy Decathlon – p. Cezary Hajntze oraz p. Mateusz Nowak.

Podziękowania odebrało dwóch arbitrów, którzy prowadzili większość spotkań sezonu – Patryk Pakuszewski oraz Daniel Pawelec. Oprócz nich mecze prowadzili także Michał Kałużny i Tomasz Kędzia.

Wyróżnienie w klasyfikacji Fair Play trafiło do drużyny Inferno FC, która zgromadziła najmniej punktów karnych za żółte i czerwone kartki, walkowery oraz zawieszenia.

Najmłodszym zawodnikiem Ligi został Szymon Olejniczak, zawodnik Myjni Pod Brzozą, urodzony w 2007 roku. Dyplom dla najstarszego zawodnika Ligi trafił w ręce Pawła Michalaka, zawodnika FC Winiary – urodzonego 42 lata wcześniej niż Szymon. Wyróżniono także bramkarza Inferno FC – Piotr Figiel urodził się w oku 1966. Obaj pojawili się w minionym sezonie na boisku, reprezentując swoje drużyny.

Wyróżniono także trzech graczy, którzy zostali uznani jako odkrycia sezonu. W tym gronie znaleźli się Marcin Łukaszczyk (Abidos Volium Kalisz), Wiktor Staszak (Inferno FC) i Krzysztof Ignaczak (FC ZOO).

Podziękowania otrzymał zespół organizatorów i koordynatorów Ligi. Dyplomy odebrali: Paweł Olek, Marcin Rybarczyk, Wojciech Woźniak, Igor Bitner, Kacper Janik, Martin Antczak i Mateusz Kałużny.

Podziękowano także partnerom stowarzyszenia KALPNS, bez których niemożliwe byłoby zorganizowanie rozgrywek. Dyplomy otrzymali: Decathlon, Colian Logistic, Poster, Kraszkiewicz, PGH Fenix, Volium, Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji oraz Miasto Kalisz.

Najlepszym bramkarzem Ligi został wybrany Krzysztof Walczak z Efektu Podzborów. Królem Strzelców został Alex Lebioda z Fenixa, z dorobkiem 27 goli. MVP Sezonu został Michał Laluk z KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz. W szóstce sezonu znaleźli się: Krzysztof Walczak (Efekt), Paweł Lisiecki (Efekt), Alex Lebioda (Fenix), Michał Laluk (Asnyk), Jacek Paczkowski (Asnyk) i Kacper Zmyślony (Athletic).

Skład zwycięskiej drużyny KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz: Piotr Filipczak, Jakub Buczkowski, Mikołaj Olejnik – Michał Ciesielski, Łukasz Gruchała, Łukasz Głąb, Karol Kiełbik, Dominik Kubiak, Michał Laluk, Łukasz Maciejewski, Michał Mielcarek, Daniel Nowicki, Damian Ostrychalski, Szymon Ostrychalski, Jacek Paczkowski, Michał Pietrzak, Mariusz Rosiak, Damian Wieczorek, Marcin Wieczorek, Andrzej Zmyślony, Wiktor Łuszczek.

DECATHLON LIGA ROZWOJOWA JESIEŃ 2023:

KOLEJKA PO KOLEJCE:

Decathlon Liga Rozwojowa Jesień 2023 rozpoczęła zmagania 10 września 2023 roku. W pierwszej serii spotkań, jak się okazało w kluczowym dla dalszych losów sezonu meczu –  Derbix pokonał 3:1 Kalisz Saint Germain. Piemonte Kalisz pokonał 5:3 Drużynę AA a Harpagany na otwarcie rozgromiły 14:0 Osiedle Klatki Schodowej.

Dwa tygodnie później Osiedle doznało drugiej porażki – 1:5 z Kalisz Saint Germain i po tym meczu drużyna wycofała się z rozgrywek, a jako że nie rozegrała połowy spotkań w sezonie – jej wyniki z KSG i Harpaganami zostały anulowane. Mimo iż Drużyna AA prowadziła 2:0 z Derbixem, to jednak Derbix wygrał ten mecz 5:2. Harpagany pokonały 6:4 Piemonte Kalisz.

Kalisz Saint Germain w trzeciej kolejce spotkań pokonał 5:0 Piemonte, a Harpagany straciły punkty remisując 3:3 z Drużyną AA.

W czwartej i przedostatniej kolejce Drużyna AA w strugach deszczu uległa 3:6 Kalisz Saint Germain, a Derbix pokonał 11:0 Harpagany. Do 29 minuty meczu spotkanie miało wyrównany przebieg – wprawdzie Derbix zdobył 3 gole, ale kilka razy przed stratą bramki uratował ich słupek i poprzeczka. Dopiero na ostatnie 11 minut zmiana bramkarza Harpaganów spowodowała, że Derbix uciekł z wynikiem na dystans 11:0. Tym samym ekipa prowadzona przez Sławomira Derbicha i Witolda Kaźmierczaka na kolejkę przed końcem zapewniła sobie zwycięstwo w Lidze Rozwojowej i awans do Ligi Kaliskiej Wiosna 2024.

5 listopada, na zakończenie rozgrywek – Harpagany zagwarantowały sobie drugie miejsce w tabeli porównując po emocjonującym spotkaniu KSG 4:3. Derbix ograł 8:4 Piemonte Kalisz.

UKŁAD TABELI:

Cztery mecze – cztery zwycięstwa – to bilans Derbixu w Decathlon Lidze Rozwojowej Jesień 2023. Wielka w tym zasługa bramek zdobytych przez Sebastiana Werbińskiego, który został Królem Strzelców sezonu. Pozostali gracze dzielnie go w realizacji tego wyniku wspierali, a między słupkami udane interwencje notował Robert Szymański.

Harpagany rozpoczęły sezon od wysokiego zwycięstwa z OKS, jednak wskutek wycofania się rywala z rozgrywek to zwycięstwo nie było brane pod uwagę w tabeli ligowej. Dwa zwycięstwa z KSG i Piemonte, remis z Drużyną AA i wysoka porażka z Derbixem w sumie dały drugie miejsce.

Kalisz Saint Germain – ekipa która przez kilka sezonów występowała na pierwszym poziomie rozgrywkowym – mimo ambitnej walki nie zdołała wygrać Ligi Rozwojowej. Zwycięstwa z Piemonte i Drużyną AA (oraz nieklasyfikowane zwycięstwo z Osiedlem) oraz porażki z Derbixem i Harpaganami oznaczały w konsekwencji 3. miejsce w tabeli.

Oczko niżej rozgrywki zakończyło Piemonte Kalisz. 3 punkty w dorobku za zwycięstwo z Drużyną AA to za mało, bo oprócz tego przyszły 3 porażki – z Harpaganami, Derbixem i Kalisz Saint Germain.

Miejsce piąte przypadło Drużynie AA. Jedyny punkt udało się zdobyć po remisie z Harpaganami. Pozostałe 3 mecze zakończyły się bez dorobku punktowego.

WYRÓŻNIENIA:

Po zakończeniu ostatniej kolejki nastąpiło wręczenie wyróżnień za miniony sezon.

Podziękowano arbitrowi, który sędziował większość meczów Ligi Rozwojowej – Michałowi Ozdowskiemu.

Najlepszym bramkarzem sezonu został wybrany Robert Szymański z Derbixa. Królem Strzelców i MVP Sezonu został Sebastian Werbiński z Derbixu. Oprócz wymienionej dwójki graczy w szóstce sezonu Decathlon Ligi Rozwojowej Jesień 2023 znaleźli się też Sebastian Przybylski (KSG), Kamil Michalski (KSG), Adrian Nyszkiewicz (Harpagany) i Paweł Czaprowski (Harpagany).

Skład zwycięskiej drużyny Derbix: Robert Szymański, Adrian Górski – Krzysztof Baczyński, Tomasz Czarniecki, Zbyszek Czerniewicz, Sławomir Derbich, Witold Kaźmierczak, Karol Kędzia, Jakub Klimczyk, Tomasz Kołodziejczak, Mateusz Król, Bartłomiej Nolbert, Grzegorz Stasiak, Daniel Szymański, Sebastian Werbiński, Łukasz Wojcieszak.

Zima w KALPNS upłynie pod znakiem jednodniowych turniejów futsalowych cyklu Colian Logistic Futsal Grand Prix 2023/24, a na boiska otwarte zawodnicy wrócą w połowie marca, gdy rozegrane zostaną baraże do sezonu Wiosna 2024.

Tabela końcowa DECATHLON LIGI KALISKIEJ JESIEŃ 2023:

Poz.DrużynaMePktG+G-+/-
1KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz1540953758
2Efekt Podzborów1537883256
3Decathlon Weekendowi Kopacze1533792653
4Fenix1530764036
5Athletic Górnośląska1530624913
6Inferno FC1530795821
7Myjnia Pod Brzozą1528663531
8Abidos Volium Kalisz1526493811
9AZP Poster Kalisz15194964-15
10FC Ponalewce151865578
11FC ZOO15164860-12
12Błękitni Piotrów15135377-24
13FC New Boys G-PRO Eco Energy15104577-32
14Galactic Kalisz15933109-76
15Wild Boyz WT-Elewacje Kalisz1592468-44
16FC Winiary15025109-84

Czołówka klasyfikacji strzelców DECATHLON LIGI KALISKIEJ JESIEŃ 2023:

Poz.ZawodnikDruż.Gole
1Alex LebiodaFEN27
2Kacper ZmyślonyATH19
.Paweł KałużnyMPB19
.Jakub CelerFCP19
5Mateusz KuśBPI18
6Dominik KubiakASN17
.Paweł LisieckiEFE17
.Kacper WojtaszekRYK17
9Michał LalukASN16
.Marcin LangeAZP16

Czołówka klasyfikacji MVP sezonu DECATHLON LIGI KALISKIEJ JESIEŃ 2023:

Poz.ZawodnikDruż.Pkt.
1Michał LalukASN29
2Paweł LisieckiEFE23
3Krzysztof WalczakEFE22
3Alex LebiodaFEN20
5Kacper ZmyślonyATH19
6Jacek PaczkowskiASN17
7Patryk KaweckiWKO16
8Marcin LangeAZP15
.Mateusz KubiakMPB15
10Paweł KałużnyMPB14

Tabela końcowa DECATHLON LIGI ROZWOJOWEJ JESIEŃ 2023:

Poz.DrużynaMePktG+G-+/-
1Derbix41227720
2Harpagany471321-8
3Kalisz Saint Germain4615105
4Piemonte Kalisz431322-9
5Drużyna AA411119-8
6Osiedle Klatki Schodowej00000

Czołówka klasyfikacji strzelców DECATHLON LIGI ROZWOJOWEJ JESIEŃ 2023:

Poz.ZawodnikDruż.Gole
1Sebastian WerbińskiDER11
2Paweł CzaprowskiHAR9
3Kamil MichalskiKSG5
.Tomasz CzarnieckiDER5
.Jacek KaniewskiDAA5
6Konrad TadeuszakKSG4
.Mateusz KrólDER4
.Paweł GrabowskiPIE4
9Daniel SzymańskiDER3
.Michele MaugeriPIE3

Czołówka klasyfikacji MVP sezonu DECATHLON LIGI ROZWOJOWEJ JESIEŃ 2023:

Poz.ZawodnikDruż.Pkt.
1Sebastian WerbińskiDER15
2Kamil MichalskiKSG9
.Paweł CzaprowskiHAR9
4Sebastian PrzybylskiKSG8
5Robert SzymańskiDER5
.Adrian NyszkiewiczHAR5
7Konrad TadeuszakKSG4
.Paweł GrabowskiPIE4
9Sławomir DerbichDER3
.Łukasz DzióbekDAA3
.Jacek KaniewskiDAA3
.Piotr PawlaczykPIE3
.Jakub LewandowskiKSG3

Autor: Paweł Olek, prezes Stowarzyszenia KALPNS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze