KTBS finalizuje budowę Osiedla Dębowego

Tydzień temu informowaliśmy o akcie oskarżenia przeciwko deweloperowi odpowiedzialnemu za Osiedle Dębowe w Kaliszu. Dziś pojawiają się kolejne informacje – tym razem bezpośrednio z placu budowy, gdzie Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma dokończyć prace. Niebawem mają ruszyć prace wykończeniowe mieszkań.

Sprawa dotycząca tego jednego z już najbardziej głośnych osiedli w Kaliszu trwa od dłuższego czasu. Ostatnio aktualizacji uległa część sądowa batalii oszukanych i przyszłych mieszkańców z 48-letnim deweloperem. Równie istotne są jednak także zmiany bezpośrednio na samym osiedlu, gdzie działania podjęło KTBS po deklaracji władz Kalisza z zeszłego roku. Według najnowszych informacji pokrycia dachów są już ukończone, a wilgoć w budynkach została osuszona. Kolejnym etapem ma być montowanie instalacji czy wykończenie wnętrz. Choć oszukane osoby z pewnością jeszcze trochę poczekają na wynik i efekty wspomnianej sprawy na obu płaszczyznach – sadowej i budowlanej – to z pewnością ostatnie informacje mogą ich nieco uspokoić i dać nadzieję, której brakowało przez tak długi czas. Przypomnijmy – za wyłudzenie około 10 milionów złotych oraz wprowadzenie nabywców w błąd może grozić deweloperowi do 10 lat pozbawienia wolności. Oskarżony nie przyznaje się do winy i jak tłumaczył w ostatnim czasie: „jego działanie było podyktowane wzrostem cen materiałów budowlanych oraz robocizny, czego nie mógł przewidzieć.” Na rzecz poszkodowanych prokuratura zabezpieczyła 2,9 miliona złotych zajmując udziały w spółce deweloperskiej, a także ustanawiając hipotekę przymusową na nieruchomościach stanowiących współwłasność oskarżonego.

Źródło: Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze