baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Kto najlepiej obstawił mundial? – Wyróżnienia Latarnika Kaliskiego

Medale mistrzostw świata rozdane, piłkarze wrócili już do swoich klubów, a Polska znów szuka selekcjonera narodowej reprezentacji. Politycy zaś przygotowują się do najbliższych wyborów, ale najpierw jednak zmierzyli się w konkursie piłkarskim. Nasza redakcja wyróżniła lokalnych polityków, których piłkarskie przewidywania okazały się najtrafniejsze.

Zdecydowaliśmy się wyróżnić trzy osoby, biorące udział w naszym typowaniu. Pierwszą z nich jest Barbara Oliwiecka, która poprawnie wytypowała zwycięzcę oraz finalistę. Jej zwycięstwo w typerze byłoby bezsprzeczne, gdyby nie przesadny patriotyczny optymizm. Radna liczyła, że polska reprezentacja dotrze do ćwierćfinału, podczas gdy swoją przygodę z mundialem zakończyła w 1/8.

Barbara Oliwiecka wspomniała, że mundial był dla niej ważny ze względu na pożegnanie z mistrzostwami Dariusza Szpakowskiego. Redaktor Szpakowski jeszcze książki nie wydał (choć ma taki zamiar!), ale napisał ją jego wieloletni kolega z redakcji sportowej TVP – Włodzimierz Szaranowicz. Dlatego podarowaliśmy Pani radnej wywiad-rzekę z Włodzimierzem Szaranowiczem – „Życie z pasją” – przepytującą w niej jest córka komentatora Marta Szaranowicz-Kusz.

Skład finału poprawnie obstawił również Przewodniczący Rady Powiatu – Jan Adam Kłysz z Polskiego Stronnictwa Ludowego, choć w samym finałowym starciu błędnie wskazał na Francję. Z uwagi jednak, że Francja była bardzo bliska mistrzostwa, a sam przewodniczący poprawnie przewiedział ponadto wynik polskiej reprezentacji, to również zasłużył na nagrodę.

Nagrodą dla Jana Kłysza – prywatnie sympatyka francuskiej reprezentacji – była biografia jednego z najwybitniejszych piłkarzy francuskich, a obecnie równie utytułowanego trenera – Zinedine’a Zidane’a – autorstwa Patrick’a Forta i Jean’a Philippe. We Francji mówiło się, że były szkoleniowiec Realu Madryt ma szansę zostać trenerem tamtejszej reprezentacji. Federacja jednak na razie przedłużyła umowę z dotychczasowym szkoleniowcem Didierem Deschampsem.

Ostatnim wyróżnionym jest Prorektor Wyższej Szkoły Wymiaru Sprawiedliwości – Michał Sopiński z Solidarnej Polski. Widział on w roli mistrzów świata co prawda Brazylię, ale zarówno Francja jak i Argentyna znalazła się w typowanym przez niego podium. Ponadto dobrze przewidział również losy reprezentacji Czesława Michniewicza. Wydaje się on zresztą być z wyników mundialu zadowolony, gdyż prywatnie jest sympatykiem reprezentacji Argentyny.

Doktor Sopiński to znany sympatyk futbolu, więc został nagrodzony książką „Odwrócona Piramida” o taktycznych meandrach tej gry. Napisał ją Jonathan Wilson, znany z wielu piłkarskich bestsellerów.

Wśród pozostałych typujących podkreślić należy trafne przewidzenie mistrza przez wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka, który jednak gorzej obstawił pozostałe miejsca na podium. Solidnie spisała się także druga kobieta w naszej zabawie – posłanka Karolina Pawliczak. Podobnie jednak jak w przypadku Barbary Oliwieckiej, jej wiara w wynik reprezentacji była nieco przesadzona. Powodów do wstydu nie ma również radny powiatowy Krzysztof Dziedzic. Poprawnie wskazał on, podobnie jak Michał Sopiński, dwóch medalistów, jednak pomylił się w kolorach poszczególnych kruszców. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zabawie i życzymy wielu sportowych emocji w przyszłości. I poprawy stylu gry naszej reprezentacji pod kierunkiem nowego selekcjonera!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze