Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kulaszewicz u Tarasina

Na spotkanie z Dominikiem Kulaszewiczem, autorem wystawy „do not talk to me”, zaprasza Galeria Sztuki im. Jana Tarasina. Wieczór z artystą rozpocznie się o godzinie 19.00, w czwartek, 14 kwietnia.

Niektóre z fotografii Dominika Kulaszewicza można od 1 kwietnia oglądać na kaliskich przystankach autobusowych, w ramach projektu „Postój ze Sztuką”. Na multimedialnej wystawie w Galerii Pulsar zaprezentowane zostaną zdjęcia, które artysta wykonał w Licheniu – bazylice oraz domu pielgrzyma, w trzech sesjach, w latach 2018-2019. – Są rzeczy, które nie istnieją, a mówią wszystko o tym, co gra w środku. – Można przeczytać w autorskim komentarzu do wystawy. – Uspokajam się, fotografując. Nie robię zdjęć, jeśli nie widzę. Historie opowiadają się same. To tak, jak zbiegające się linie w celowniku: patrzysz, widzisz. Mam też tak, że to, co zatrzymane, zrobione, przestaje istnieć. Wyjątkowo postanowiłem pokazać to, co zrobiłem i zaobserwować, czy inni też widzą.

Spotkanie z artysta odbędzie się o godzinie 19.00, w czwartek, 14 kwietnia. Tego samego dnia, o 17.00, artysta przeprowadzi warsztaty fotograficzne. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w zajęciach proszeni są o wcześniejsze zgłoszenia pod numerem telefonu 62 767 40 81.   

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują „Ziemia Kaliska”, calisia.pl oraz Radio Centrum.

Dominik Kulaszewicz – fotograf, portrecista, dyrektor artystyczny. Po uzyskaniu dyplomu w 1994 roku w Sopockiej Szkole Fotografii WFH zakłada studio fotografii, realizując się na polu artystycznym i komercyjnym. Zafascynowany formą, przemijaniem, ciałem i duszą próbuje uchwycić wyjątkowość ludzi i miejsc, które go otaczają. Uwielbia kontakt z ludźmi i sprawia, aby wszyscy czuli się przed aparatem komfortowo. Łączy w swoich zdjęciach kreację i perfekcjonizm studia z nieprzewidywalnością tego, co nas otacza. Nie zamyka się w morficznym pojmowaniu rzeczywistości. Niejednokrotnie koduje to, co fotografuje, obrazek staje się wtedy zagadką codzienności, wydobywając dodatkowy wymiar. Autor kampanii zarówno firm odzieżowych, jak i przemysłu ciężkiego. Kształtuje dialog między elementami fotografii dokumentalnej i reklamowej. Na przestrzeni lat tworzył kampanie reklamowe dla różnych marek, m.in. Reserved, House, Batycki, Levis Strauss czy Cropp. Współpracuje z Polską Agencją Prasową, publikuje portrety w Vogue Spain, z jego usług korzystają muzea i inne instytucje kultury i sztuki. Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci, młodzieży, np. w ramach współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Prowadzi Masterclass dla Profoto. Fascynuje go budowanie wizerunku osób, firm i przedmiotów. To zajęcie uwiecznione jest wieloma publikacjami zarówno w Polsce, jak i na świecie. Obecnie prowadzi autorskie studio w Gdańsku na terenie Stoczni Cesarskiej.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze