Kursy autobusów ze zmianami od 1 maja

Dwie zmiany związane z kursowaniem autobusów wprowadzają Kaliskie Linie Autobusowe. Pierwsza z nich dotyczy rozkładu linii 3A, druga przystanku przy ulicy Poznańskiej.

 1 maja nastąpi sezonowa zmiana w rozkładzie jazdy linii 3A. Wiąże się ona z wprowadzeniem dodatkowych sobotnich i niedzielnych kursów tej linii z kaliskiego przystanku Wyszyńskiego Słoneczna 10 do miejscowości Szałe. KLA Przypomina, że Szałe leży już w strefie podmiejskiej. W związku z tym jednorazowe bilety papierowe o nominale miejskim (2,70 zł i 1,35 zł) uprawniają do przejazdu tylko do przystanku Kalisz, Pokrzywnicka Tama 07.

Także 1 maja zmienia ulegnie status kaliskiego przystanku Poznańska Kampus 08. Od tego dnia będzie on przystankiem na żądanie. Oznacza to, że kierowca autobusu nie zatrzyma się, jeśli żaden z pasażerów nie zasygnalizuje zamiaru opuszczenia pojazdu, a na przystanku nie ma żadnych osób. Chcąc wysiąść z autobusu na przystanku „na żądanie” należy nacisnąć przycisk „stop”. Chęć opuszczenia pojazdu należy zasygnalizować z wyprzedzeniem – tak, aby kierujący mógł bezpiecznie zatrzymać autobus w strefie przystanku.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze