reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Kwalifikacje wojskowe roku 2022

Od 20 do 29 kwietnia oraz od 20 maja do 3 czerwca w budynku rozpocznie się tegoroczna kwalifikacja wojskowa, prowadzona dla mieszkańców Kalisza w budynku III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika przy ul. Kościuszki 10 (wejście od strony boiska, budynek nr 4).

Do kwalifikacji wojskowej Prezydent Miasta Kalisza wzywa za pomocą imiennych wezwań przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2003 r. tzw. ”rocznik podstawowy”, a także mężczyzn, urodzonych w latach 1998 – 2002, którzy nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej tzw. „roczniki starsze”. Do stawienia się wzywane są również osoby urodzone w latach 2001-2002, które:

– zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowe niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej na terenie województwa,

– zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej na terenie miasta i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,

– kobiety urodzone w latach 1998-2003, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2021/2022 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych, weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych

– osoby, które ukończyły 18 lat i ochotniczo zgłosiły się do kwalifikacji wojskowej

Niestawienie się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny może skutkować nałożeniem grzywny bądź zarządzeniem przymusowego doprowadzenia do Powiatowej Komisji Lekarskiej przez policję.

Osoba, która z ważnych przyczyn nie będzie mogła stawić się do kwalifikacji wojskowej w wyznaczonym terminie i miejscu, powinna skontaktować się z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Kalisza przy ul. Kościuszki 1A tel. 062 765 44 36, a w czasie trwania kwalifikacji wojskowej pod nr tel. 603 887 960.

Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia z konieczności stawienia się do kwalifikacji wojskowej.

źródło: UM, fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze