Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kwartał za nami. Marzec z inwestycjami

Coraz większy zasięg budowy przedłużenia Szlaku Bursztynowego, coraz bliżej otwarcia modernizowanej Częstochowskiej, Sulisławice się budują, przyszły basen na Dobrzecu powoli wyrasta z ziemi. Co jeszcze przyniósł trzeci miesiąc roku w kaliskich inwestycjach?

Szlak Bursztynowy zatacza coraz większe kręgi. A właściwie to krąg. Budowane przedłużenie śródmiejskiej obwodnicy Kalisza obejmuje już rejon ulicy Owsianej – przecina drogę prowadzącą do osiedla Wzgórza Kalisza. 

Prace przy tej inwestycji przebiegają sprawnie. Pomiędzy ulicą Łódzką i wspomnianą wcześniej Owsianą trwa wyrównywanie terenu pod budowaną trasę, cały czas obecny jest tam sprzęt budowlany. 

Stopień zaawansowania robót na innej kaliskiej ulicy jest zdecydowanie większy. I to dobra wiadomość dla kierowców, bo chodzi o długo już modernizowany odcinek ulicy Częstochowskiej od ulicy Budowlanych do Ronda Ptolemeusza. Nowy asfalt wylany jest już na całym remontowanym odcinku, zmiany widoczne są także dla miłośników jazdy na dwóch kołach – wzdłuż omawianego fragmentu drogi budowana jest ścieżka rowerowa. 

Nie wszystko jednak wygląda, jak powinno – stare latarnie uliczne w niektórych miejscach przebiegają przez budowaną ścieżkę rowerową. 

Jeżeli chodzi o budownictwo mieszkaniowe, to bardzo duże zmiany zachodzą w Sulisławicach. Budowane są tam trzy osiedla domków, na które składają się domy-bliźniaki oraz bloki. 

Trwa pierwszy z trzech etapów budowy Osiedla Krajobrazowego, na które ostatecznie składać się będzie siedem bloków. Obecnie wybudowane są dwa, trzeci jest w fazie realizacji. 


Dwa pozostałe tamtejsze osiedla – Olszynowe i Celtyckie także charakteryzują się zaawansowanymi pracami. Część budynków jest już skończona, część natomiast w fazie budowy. 


Zamiast lania wody, jest lanie betonu. Na budowie nowej pływalni na Osiedlu Dobrzec trwa stawianie fundamentów pod tę potrzebną rekreacji inwestycję. Nie ma już ani śladu po dawnej konstrukcji „Delfina”. 

Dokonano także zmian w wizualizacji przyszłego basenu. Do wcześniej pokazanego projektu dodano nadające życia drewniane elementy. 

Wróćmy do inwestycji mieszkaniowych. Przy Poznańskiej 30 trwają ostatnie prace przy budowie pierwszego z dwóch bloków. Został on już w całości ocieplony, brak jest jeszcze barierek na balkonach.

Rozpoczęły się natomiast prace przy drugim z bloku, który usytuowany będzie od południowej strony. 

RiverSide i Między Mostami. Te dwie inwestycje deweloperskie w centrum miasta także charakteryzują się sprawnym postępem prac. Pierwsza z nich, zlokalizowana nad Prosną i Kanałem Rypinkowskim przy ulicy Towarowej, wznosi się już na czwarty poziom. 

Między Mostami. Pomiędzy ulicą Warszawską i Stawiszyńską kończy się budowa dwóch apartamentowców. Obecne prace skupiają się na ocieplaniu obu konstrukcji i porządkowaniu terenu wokół – budowane są miejsca postojowe. 

Nieopodal, przy ulicy Stawiszyńskiej nad Kanałem Bernardyńskim wyrastają budynki mieszkalne Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Trwa wnoszenie trzeciego poziomu jednego z budynków.

Na jednej z ciekawszych inwestycji drogowych, przy przebudowie ulicy Lipowej trwają obecnie prace na odcinku od Zgodnej do Legionów. Wyremontowano fragment od ulicy Łącznej do Zgodnej oraz fragment przy targowisku. Wybudowano nowe chodniki po obu stronach ulicy na odcinku od ulicy Łącznej do Zgodnej oraz fragment przy targowisku.

Z mniejszych inwestycji należy wspomnieć o modernizacji drogi osiedlowej wraz z budową nowych miejsc postojowych oraz chodników na Osiedlu Dobrzec. Ruszyła także budowa Miejskiej Tężni Solankowej. Powstaje ona w Parku Przyjaźni i jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.


Zagospodarowano także nową część Cmentarza Komunalnego. Wytyczono nowe przestrzenie pod pochówek, wytyczono nowe alejki oraz wyposażono teren w elementy małej architektury. Z nowych inwestycji przystąpiono do budowy Parku Handlowego zlokalizowanego przy ulicy Stawiszyńskiej w dzielnicy Majków oraz do realizacji obiektu handlowo-usługowego przy Alei Wojska Polskiego 11.

Co przyniesie kwiecień? 1 dzień tego miesiąca rozpoczął się od niezbyt udanego żartu, który zapewniła nam pogoda. Miejmy nadzieję, że nie pokrzyżuje ona inwestycyjnych planów na ten i na kolejne miesiące. 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze