Kwiatkowska środkową MKS-u

Nowa środkowa sekcji siatkówki Energa MKS-u Kalisz to złota, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski w barwach ŁKS-u w latach 2018-2020.

Ewa Kwiatkowska urodziła się w Szczecinie i swoją karierę zaczynała w tamtejszym Piaście później w latach 2006-2012, reprezentując również pobliski PSPS „Chemik” Police i walcząc w jego barwach o awans do ekstraklasy. Upragniony awans Chemik wywalczył sezon później, ale Kwiatkowska grała już wtedy w Jedynce Aleksandrów Łódzki. Kolejne dwa sezony spędziła w dwóch różnych klubach, najpierw w Zawiszy Sulechów, a później na krótko wracając do grającego już w najwyższej klasie rozgrywkowej Chemika.

Przed sezonem 2016/17 trafiła do ekstraklasowego beniaminka – ŁKS-u Commercecon Łódź. Okazało się, że zadomowiła się w Łodzi bardzo szybko stając się pewnym punktem zespołu, którego barw broniła przez cztery kolejne sezony zostając trzykrotną medalistką Mistrzostw Polski. Łącznie dla łódzkiego klubu zdobyła 649 punktów, z czego 143 blokiem i 45 zagrywką.

W kaliskim zespole Ewa Kwiatkowska dołącza na środku do Justyny Łukasik i Aleksandry Cygan. Kontrakty przedłużyły Monika Gałkowska, Oliwia Bałuk, Sylwia Kucharska i Emilia Mucha, z kolei nowymi zawodniczkami będą Ewelina Żurowska, Natalia Gajewska, Karolina Drużkowska, Aleksandra Dudek, Kinga Wysokińska i Oriana Miechowicz. Zespół poprowadzi trener Jacek Pasiński.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska, Natalia Gajewska

Atakujące: Oriana Miechowicz, Monika Gałkowska

Środkowe: Justyna Łukasik, Aleksandra Cygan, Ewa Kwiatkowska

Przyjmujące: Aleksandra Dudek, Emilia Mucha, Karolina Drużkowska

Libero: Kinga Wysokińska, Oliwia Bałuk

Sztab: Jacek Pasiński (I trener)

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze