Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kwiecień bez maseczek, izolacji i kwarantanny, czy to jest możliwe?

Czy właśnie teraz jest odpowiedni czas na luzowanie obostrzeń – w związku z przyjmowaniem dużej liczby uchodźców z Ukrainy?
Czy spadek liczby zakażeń w Polsce spowoduje, że kwiecień będzie miesiącem dużych zmian?

Według Adama Niedzielskiego „brak wzrostu obciążenia szpitalnego otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego”.

Szef resortu zdrowia poinformował, że przedstawił premierowi propozycję zniesienia od początku kwietnia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji.

„Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą” – powiedział minister w Radiu Plus.

Od maja 2021 roku mogliśmy przebywać na świeżym powietrzu bez maseczek (według restrykcji). W jakich przypadkach tym razem będziemy mogli ściągnąć maseczkę?

Źródło: Radio plus

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze