baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Kwiecień w Decathlon Lidze Kaliskiej Wiosna 2023!

Za nami początkowa faza dziewiątego sezonu Ligi Kaliskiej pod auspicjami stowarzyszenia Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej. Od bieżącego sezonu partnerem tytularnym rozgrywek jest firma Decathlon. Do sezonu Wiosna 2023 przystąpiło 16 zespołów.

W kwietniu rozegrano pierwsze cztery kolejki ligowe. Podsumowanie przebiegu tych kolejek przedstawiamy w kolejności miejsc, jakie drużyny aktualnie zajmują w ligowej tabeli:

1. Efekt Podzborów – 10 pkt – 12:3

Chociaż w początkowej części sezonu Efekt musi sobie radzić bez dwóch kontuzjowanych podstawowych graczy – Adama Kałużnego oraz bramkarza Krzysztofa Walczaka – lideruje tabeli mając już na koncie zwycięstwa z dwoma ciężkimi rywalami. Pokonanie 6:2 Abidos Volium Kalisz i 1:0 Myjni Pod Brzozą to cenne rezultaty, dopełnione zwycięstwem 4:0 z FC New Boys oraz remisem 1:1 z Błękitnymi Piotrów. Krzysztofa Walczaka bardzo skutecznie między słupkami zastępuje Jakub Wojciech Galas, a wśród graczy z pola wyróżniają się choćby Kacper Różański, Konrad Bugajny czy Robert Lisiecki.

2. Abidos Volium Kalisz – 9 pkt – 27:10

Trzecia drużyna tabeli w ubiegłym sezonie rozpoczęła bieżące rozgrywki od 3 zwycięstw w czterech spotkaniach. Szczególnie formą błysnął nowy zawodnik drużyny – Kacper Zmyślony – który w 4 meczach zdobył 14 goli i lideruje klasyfikacji strzelców. Wysokie zwycięstwa z Athletikiem (11:3), FC New Boys (9:0) i FC Ponalewce (5:1) cieszą, ale porażka 2:6 z Efektem sprawia, że biorąc pod uwagę ambicje drużyny ukończenia rozgrywek na czołowych miejscach – na kolejne straty punktów młoda ekipa Abidos pozwolić już sobie nie może.

3. KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz – 9 pkt – 23:8

Pierwsze trzy mecze dla powracającej do rozgrywek po półrocznej przerwie legendarnej ekipy na kaliskiej scenie piłki nożnej sześcioosobowej były lekkie, łatwe i przyjemne. Zwycięstwa 4:2 z FC Ponalewce oraz dwukrotnie 9:2 z Derbixem i Kaźmierczak Team wywindowały Asnyka na pozycję lidera, ale później przyszła porażka 1:2 z Wild Boyz WT-Elewacje Kalisz. Oprócz zgranych ze sobą od wielu lat zawodników – w kadrze Asnyka pojawiły się dobrze spisujące się wzmocnienia w postaci m.in. dobrze znanego z kaliskich i nie tylko boisk Jacka Paczkowskiego, Damiana Wieczorka, Michała Mielcarka czy bramkarza Jakuba Buczkowskiego. Mocna i wyrównana kadra doświadczonej drużyny zwiastuje walkę o najwyższe miejsca na koniec sezonu.

4. Decathlon Weekendowi Kopacze – 9 pkt – 21:6

Po tym, jak w ubiegłym roku przełamana została kilkusezonowa seria medalowa Weekendowych Kopaczy, ten sezon rozpoczęli od 3 zwycięstw w 4 spotkaniach. Wygrane 12:0 z Wild Boyz, 5:2 z RB Kaliszfornia i 3:1 z Athletikiem przedzielone zostały tylko porażką 1:3 z AZP Poster Kalisz, choć przez większość tego ostatniego meczu przewagą mieli właśnie gracze spod znaku Decathlonu. O sile ekipy od lat stanowią m.in. bracia Andrzejakowie (Tomasz i bramkarz Michał), Jan Budziński czy Filip Jesiołowski – oraz nowa twarz w ekipie Decathlon Weekendowych Kopaczy, jednak w KALPNS dobrze znana z czasów mistrzowskich Smykałek 2115 – Dawid Cichorek.

5. Wild Boyz WT-Elewacje Kalisz – 9 pkt – 16:15

Początek sezonu dla Dzikich był najgorszy jaki tylko można sobie wyobrazić – demolka 0:12 zadana przez Decathlon Weekendowych Kopaczy. Później przyszły zwycięstwa z Amnezją Finezją oraz FC Winiary, wreszcie cenna wygrana 2:1 z KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz. Kadrowo Dzicy od kilku sezonów to ta sama zgrana ze sobą ekipa – z bohaterem meczu z Asnykiem – Dmytro Vyhoniailo w bramce, Bartłomiejem Kukułą, Mateuszem Poniatowskim, Karolem Kiełbikiem czy Michałem Radeckim w środku pola oraz snajperem wykańczającym wiele akcji zespołu – Pawłem Osińskim. Jeśli Wild Boyz zagrają kolejne mecze w takim stylu jak mecz z Asnykiem – mogą wygrać z każdym rywalem.

6. AZP Poster Kalisz – 7 pkt – 12:9

Jedno z pozytywnych zaskoczeń początku sezonu. Wprawdzie AZP Poster zdobywał mistrzostwo Ligi Jesienią 2020 roku, ale od tamtego czasu skład drużyny zmienił się bardzo mocno. Przed wiosną 2023 do ekipy dołączyli doświadczeni gracze, którzy kiedyś stanowili o potędze Cektofu – Krzysztof Kojda, Mateusz Chruściński i Filip Dobrasiak. Do tego kadra drużyny powiększyła się choćby o bramkarza Adama Niciejewskiego czy Norberta Olszewskiego. Efektem – 7 punktów w 4 spotkaniach, w tym zwycięstwo 3:1 z Decathlon Weekendowymi Kopaczami oraz remis 2:2 na inaugurację z Myjnią Pod Brzozą. Najbliższe mecze pokażą, o co będzie walczyła ekipa „Pomarańczowych” – jednak raczej nie grozi im już walka o uniknięcie baraży, tak jak przez poprzednie 2 sezony.

7. Błękitni Piotrów – 7 pkt – 10:8

Udany start ekipy z Piotrowa to efekt wzmocnienia kadry o bramkarza Mateusza Tarnawę oraz o Sebastiana Przybylskiego i Kacpra Pokojowczyka a także wysokiej formy jednego z czołowych strzelców ekipy – Mateusza Kusia. Zwycięstwa z RB Kaliszfornia oraz FC New Boys, cenny remis 1:1 z Efektem Podzborów oraz przegrana 1:3 z Athletikiem wskazują, że Błękitni tej wiosny powalczą o górne rejony tabeli.

8. FC Winiary – 7 pkt – 6:10

Pierwszy z beniaminków Ligi wystartował bardzo mocno. Dwie wygrane (z Derbixem i AZP Poster Kalisz), remis z Kaźmierczak Team oraz porażka z Wild Boyz pokazują, że ekipa ta nie będzie chłopcem do bicia. Prawdziwym odkryciem ligi jest bramkarz zespołu – Szymon Kamiński, a zagrożenie dla bramkarzy rywali stanowią także m.in. bracia Dutkowscy (Adrian i Dominik) oraz pierwsza kobieta w historii rozgrywek KALPNS – Aleksandra Jurczak, która ma już na koncie dwa gole w 4 meczach.

9. Amnezja Finezja – 6 pkt – 20:16

Czasem w grze ekipy można dostrzec sporo finezji, czasem jednak o niej gracze zapominają – stąd póki co 2 zwycięstwa i 2 porażki. Na początku sezonu kontuzji doznał jeden z kluczowych graczy tej ekipy – Igor Szczepaniak, ale z bardzo dobrej strony pokazali się za to zawodnicy nowo przybyli do Amnezji – Jakub Budrowski i Adam Wojtyś. Przy odpowiedniej frekwencji meczowej zespół ten ma potencjał, by na koniec sezonu Wiosna 2023 Decathlon Ligi Kaliskiej powalczyć o lokatę w górnej ósemce tabeli.

10. Athletic Górnośląska – 6 pkt – 9:15

Wicemistrzowie sezonu Jesień 2022 rozpoczęli wiosenne zmagania ligowe od tęgiego lania 3:11 od Abidos Volium, ale w późniejszych spotkaniach przyszły wygrane 3:1 z Błękitnymi, bardzo cenne 2:0 z Myjnią Pod Brzozą i porażka 1:3 z Decathlon Weekendowymi Kopaczami. Póki co daje to 10 lokatę, ale biorąc pod uwagę ciężki kalendarz na początek sezonu Athletic powinien z biegiem kolejek piąć się w górę tabeli. Adrian Sołtysiak w bramce, Marcin Grzelak i Michał Ratajczyk w obronie, Filip Olszewski, Kacper Janik czy nowi gracze w zespole Daniel Stanoch i Martin Antczak w strefie ofensywnej z pewnością dają potencjał, by Athletic nawarzył rywalom sporo bigosu w dalszej części sezonu.

11. Myjnia Pod Brzozą – 4 pkt – 14:7

Dwukrotny mistrz Ligi z ubiegłych sezonów dopiero na 11 pozycji w tabeli? Z pewnością nie tak początek sezonu wyobrażała sobie ekipa Myjni Pod Brzozą. Remis 2:2 z AZP Poster Kalisz, porażki 0:2 z Athletikiem i 0:1 z Efektem oraz zwycięstwo 12:2 z RB Kaliszfornia dały dopiero początek drugiej dziesiątki tabeli. Choć MVP obu sezonów 2022 roku – Mateusz Kubiak – ma na koncie 4 trafienia, to dotychczas defensywy rywali na niewiele mu pozwalały. Gdyby nie postawa między słupkami Macieja Pisarskiego – początek sezonu dla Myjni mógłby być jeszcze gorszy. Aby myśleć o ukończeniu sezonu na podium – ekipa biało-niebieskich nie może już sobie praktycznie pozwolić na stratę żadnego punktu w pozostałych 11 meczach.

12. FC New Boys G-PRO Eco Energy – 3 pkt – 7:15

Trzy porażki z Asnykiem, Efektem i Błękitnymi oraz okazała wygrana 6:0 z FC Ponalewce to początek sezonu w wykonaniu New Boys. Dobra dyspozycja choćby nowych graczy w zespole – Konrada Walczaka i Marcina Gmyrka – oraz coraz lepsze zgranie dotychczasowej kadry Nowych dają nadzieję, że po kilku sezonach regularnej walki o utrzymanie w barażach – tej wiosny uda się tego uniknąć i zapewnić sobie bezpieczne miejsce w lidze na kolejny sezon.

13. FC Ponalewce – 3 pkt – 4:15

O ile porażki z Asnykiem i Abidos Volium można było przewidzieć na początku sezonu, o tyle 0:6 z FC New Boys to z pewnością nie jest wynik jakiego oczekiwaliby gracze FC Ponalewce. W innym kluczowym meczu udało się jednak pokonać 1:0 Kaźmierczak Team. Jeśli nowo pozyskany bramkarz Dawid Dobrasiak oraz tacy zawodnicy z pola jak Dawid Palot, Krystian Marciniak czy Jakub Celer będą mieli dobry dzień, konto punktowe FC Ponalewce powinno się powiększać. W zeszłym sezonie pokonali choćby 2:0 Efekt Podzborów.

14. Derbix – 3 pkt – 6:19

Dla ekipy Derbix początki sezonu zawsze są ciężkie. Tak samo jest tej wiosny. Trzy kolejne porażki – z Amnezją Finezją, Asnykiem oraz FC Winiary i dopiero pierwsze zwycięstwo z Kaźmierczak Team 2:1 w czwartej kolejce. Zwycięstwo jednak bardzo cenne, bo jak się okazuje z bezpośrednim rywalem do walki o uniknięcie strefy barażowej. Tradycyjnie największe zagrożenie Derbixu to napastnik tej drużyny – Sebastian Werbiński, który sezon po sezonie niezależnie od wyniku punktowego drużyny powiększa swój dorobek bramkowy. Aby uniknąć strefy barażowej niezbędne będzie jednak wsparcie pozostałych zawodników.

15. Kaźmierczak Team – 1 pkt – 4:13

Ekipa złożona prawie w całości z zawodników rodem z Ukrainy przez ostatnie sezony nie przyzwyczaiła nas do okupowania lokat w dolnej części tabeli. W tym sezonie rozpoczęli od remisu 1:1 z FC Winiary, a później przyszły trzy porażki z Asnykiem, FC Ponalewce i Derbixem. Trzon ekipy stanowią od kilku sezonów bramkarz Misha Prukhnytskyi oraz zawodnicy z pola – Oleh Pavliv, Denys Babii czy Denys Kiseolar. Tej wiosny dołączył do nich także znany z gry w innych ekipach Alexandr Veklyak. Jednak aby Kaźmierczak Team zaczął piąć się w tabeli, któryś z pozostałych nowych graczy zespołu musi choć na chwilę nawiązać do formy takich poprzednich graczy Kaźmierczak Team jak Vitalii Zhmurko czy Kiril Antonenko.

16. RB Kaliszfornia – 0 pkt – 9:31

Drugi z beniaminków póki co uczy się zmagań w Lidze Kaliskiej. Rezultat – 4 porażki. Ale w każdym ze spotkań można doszukiwać się jakiś pozytywów, które mogą dać nadzieję na zdobycie punktów i walkę o uniknięcie lokat w strefie barażowej. Takimi graczami którzy mogą dać młodej ekipie nadzieję są choćby Jakub Krawczyk, Mikołaj Zydorczyk czy Jakub Białek.

Kolejna seria zmagań już w najbliższą sobotę, 6 maja. Od godziny 14:00 na boisku przy ul. Granicznej rozegranych zostanie 8 spotkań 5. kolejki Decathlon Ligi Kaliskiej Wiosna 2023.
Najciekawiej zapowiadają się pojedynki Abidos Volium z Błękitnymi, Asnyka z AZP Poster oraz Efektu z Decathlon Weekendowymi Kopaczami.

14:00 Abidos Volium Kalisz – Błękitni Piotrów
14:50 Kaźmierczak Team – Wild Boyz WT-Elewacje Kalisz
15:40 FC New Boys G-PRO ECO Energy – Myjnia Pod Brzozą
16:30 KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz – AZP Poster Kalisz
17:20 Efekt Podzborów – Decathlon Weekendowi Kopacze
18:10 FC Winiary – RB Kaliszfornia
19:00 Derbix – FC Ponalewce
19:50 Amnezja Finezja – Athletic Górnośląska

Oprócz rozgrywek Decathlon Ligi Kaliskiej Wiosna 2023 stowarzyszenie KALPNS zorganizowało także charytatywny turniej piłkarski – którego celem była zbiórka funduszy na leczenie Roberta Stefańskiego. Zmagania wygrała Reprezentacja KALPNS by Decathlon, a w zmaganiach wzięły udział także Drużyna AA, Kalisz Saint Germain, Galactic Kalisz oraz Fenix.

W maju oprócz kolejnych spotkań w ramach Ligi Kaliskiej odbędzie się także pierwszy z cyklu turniejów Ligi Rozwojowej – dla drużyn którym w barażach nie udało się dostać do rozgrywek tego sezonu. Cztery ekipy powalczą w cyklu Ligi Rozwojowej o awans do Ligi Kaliskiej w sezonie Jesień 2023.

Amatorska scena piłki nożnej sześcioosobowej w Kaliszu ciągle się rozwija. W 2019 roku zaczynaliśmy od 10 zespołów w lidze, obecnie w „uniwersum” KALPNS znajduje się już 20 zespołów rywalizujących cyklicznie oraz kilka okazyjnie biorących udział w turniejach futsalowych czy corocznym Pucharze Kalisza, którego piąta już edycja zostanie rozegrana w dniach 26-27 sierpnia 2023 r.” – powiedział prezes stowarzyszenia Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej, Paweł Olek.

Źródło: KALPNS Kalisz

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze