Kwintet smyczkowy Libiamo w Akceleratorze

Już jutro o godz. 14:00 w cyklu Nowe Przestrzenie Miasta na kanale YouTube Filharmonii Kaliskiej będzie można posłuchać koncertu wybitnych filharmoników kaliskich.

W Akceleratorze Kultury wystąpi kwintet smyczkowy Libiamo, ceniony przez publiczność za tworzenie i granie muzyki z pasją, w składzie:

Arkadiusz Hylewski ˗skrzypce I,
Szymon Półtorak ˗ skrzypce II,
Cristian Pitis ˗ altówka,
Piotr Łyszczorz ˗ wiolonczela,
Maria Szymkiewicz ˗ kontrabas.

W programie usłyszymy: Divertimento B-dur KV 137 Wolfganga Amadeusa Mozarta, Suitę z opery „Abdelazer” Henry’ego Purcella, Kwintet smyczkowy C-dur op. 25 No. 4 Luigiego Boccheriniego, Lament Dydony z III aktu opery „Dydona i Eneasz” Henry’ego Purcella.

Libiamo to zespół składający się z muzyków Filharmonii Kaliskiej. Na szczególną uwagę zasługują ich własne aranżacje z kręgu muzyki klasycznej, rozrywkowej, filmowej, cygańskiej, musicalowej oraz popularnej. Publiczność ceni również artystów za autorskie, efektowne wiązanki tematów klasycznych i rozrywkowych. Zdolności improwizatorskie sprawiają, że często są zapraszani do współpracy z innymi zespołami i wokalistami, takimi jak np. aktorka Barbara Wypych czy zespół Rebeka.

Koncertowali w ważniejszych ośrodkach kulturalnych Wielkopolski, uświetniali ważne wydarzenia kulturalne i państwowe w kaliskim Ratuszu, Teatrze, Filharmonii. Z powodzeniem występowali podczas takich wydarzeń jak Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski czy Noc Kultury. Od niedawna zespół współpracuje z kontrabasistką Marią Szymkiewicz ˗ również muzykiem Filharmonii Kaliskiej, tworząc tym samym kwintet smyczkowy. Koncert odbędzie się dzięki środkom Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze