baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Kwitnąco na budowach. Inwestycje w kwietniu

Wiosna w pełni. Widać i czuć to za oknami. Widać także postępujące prace przy kaliskich inwestycjach. Czuć, że niektóre zbliżają się ku końcowi, ku uciesze mieszkańców oraz kierowców. Podsumujmy kwiecień na mapie inwestycji.

Zaczęła się wiosna, pogoda dopisuje, coraz bliżej sezon letni. Kaliszanie chętnie będą wybierać się w miejsca rekreacji, najprawdopodobniej od przyszłego sezonu będzie to możliwe także na kaliskim Dobrzecu, gdzie coraz szybciej postępuje budowa nowej pływalni. 

Delfin

Kolejną sportową inwestycją, choć nieprzeznaczoną dla wszystkich mieszkańców, jest budowana sala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 21 w kaliskim Szczypiornie. Trwa budowa ścian zewnętrznych pierwszej i drugiej kondygnacji oraz ścian wewnętrznych na pierwszym poziomie.

Miejsca rekreacji to nie wszystko na co czekają mieszkańcy naszego miasta. Duże oczekiwania, zwłaszcza wśród kierowców, dotyczą trwających inwestycji drogowych. Duże zainteresowanie szczególnie budzi modernizowana ulica Częstochowska, przed którą zostały ostatnie prace. Po prawej stronie, jadąc od ulicy Budowlanych do Ronda Ptolemeusza, wybudowano ciąg pieszo-rowerowy. Na skrzyżowaniu z ulicą Kordeckiego zamontowano już sygnalizację świetlną, trwają jeszcze prace przy parkingach. W ciągu najbliższych dni wylewana będzie ostatnia warstwa bitumiczna jezdni.

Modernizacja ulicy Częstochowskiej jest częścią większego przedsięwzięcia jakim jest przebudowa drogi wojewódzkiej nr 450. W jej skład wchodzi także ulica Nowy Świat, która na odcinku od Ronda Ptolemeusza do Rogatki także jest w trakcie remontu. Ruch samochodów odbywa się dwoma pasami ruchu, patrząc po prawej stronie na odcinku od Legionów do Ronda Ptolemeusza. Także po tej stronie został prawie w całości wykonany już ciąg pieszo-rowerowy.

Na ukończeniu jest także remontowana ulica Lipowa. Ta osiedlowa droga łącząca ulicę Staszica z Nowym Światem na całej swojej długości będzie posiadać nową nawierzchnię, miejsca parkingowe oraz chodniki. Obecnie trwają prace na ostatnim odcinku – pomiędzy ulicą Legionów a jedną z dróg osiedlowych.

Remonty, remontami, ale nie tylko już wybudowane drogi zyskują nowe życie. Zupełnie od podstaw budowane jest obecnie przedłużenie Szlaku Bursztynowego. Roboty mają miejsce na odcinku od skrzyżowania ulicy Łódzkiej z wybudowanym w 2005 pierwszym fragmentem Trasy Bursztynowej do ulicy Owsianej. Prostopadle do niej widać już przyszłe dwie jezdnie drogi – wybudowane zostało już podłoże drogi oraz krawężniki.

Dzieje się także w budownictwie, także w tym społecznym. Przy ulicy Stawiszyńskiej trwa inwestycja Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, polegająca na budowie dwóch budynków mieszkalnych. Obecnie trwają prace na czwartej kondygnacji jednego z nich.

Z pozostałych aktualności na kaliskim rynku deweloperskim, do końca zbliża się budowa dwóch inwestycji mieszkaniowych. Pierwszą z nich jest „Między Mostami”, gdzie trwają prace wykończeniowe oraz porządkowany jest teren wokół nowych budynków. Podobnie sytuacja ma się z ostatnim z czterech budynków w ramach „Nowego Dobrzeca”.


Na końcu warto dodać, że wkrótce powinna zacząć się długo wyczekiwana inwestycja dotycząca przebudowy Głównego Rynku oraz ulicy Kanonickiej. Umowa na wykonanie tych robót została podpisana 14 kwietnia. Gdy inwestycja ruszy, będziemy na bieżąco się jej przyglądać. Do zobaczenia pod koniec maja! 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze