La strada – język teatru

Spektakle dla dzieci i dorosłych z przesłaniem, pantomima, monumentalne widowisko lalkowe, oryginalne projekty muzyczne oraz film - to wszystko będzie miało miejsce podczas 29. edycji La Strady. Sztukę uliczną będzie można podziwiać od 9 do 12 czerwca.

29. Edycja La Strady będzie wyróżniać się pod względem zwartości oraz integracji terenowej ze względu na remont Głównego Rynku. Dyrektor CKiS, Dariusz Grodziński zapowiada, że kolejne edycje sztuki ulicznej mogą odbywać się w podobnej formule, jeżeli się ona sprawdzi. La Strada wraz z imprezami towarzyszącymi będzie trwać od 9 do 12 czerwca. Wydarzenia odbędą się na placu w okolicach CKiS oraz w Sali Studio, na ulicach Kalisza, a także w Parku Miejskim – na polanie przy rzeźbie “Spoczywająca”. Zaplanowano także wydarzenia w Patio kompleksu Calisia One i hotelu Hampton by Hilton. Grodziński przyznał, że organizatorzy napotkali wiele przeszkód podczas przygotowań, ale ostatecznie są dumni z ustalonego programu.

Można zrezygnować z wielu rzeczy, ale nie można zrezygnować z wysokiego poziomu "La Strady", "Chopina w barwach jesieni" oraz "Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych". Dlatego ten program jest bardzo okazały i spektakularny. Jest taki, jaką La Stradę chcą widzieć jej odbiorcy.

Dariusz Grodziński

Program La Strady po raz trzeci przygotowała Katarzyna Guzowska-Lelental. Znajdziemy w nim małe formy artystyczne, wielkie widowiska z ogniem, efektami multimedialnymi oraz akrobacjami. Oprócz tego znajdują się w nim różne odsłony pantomimy, sztuki cyrkowej oraz przedstawienia familijne. Na widzów czeka aż 18 spektakli, 3 koncerty, a przy tym 5 happeningów. Razem będzie to 26 różnych punktów programu. Przed kaliszanami wystąpi aż 11 zupełnie nowych wykonawców, którzy nigdy nie brali udziału w La Stradzie! Przekaz będzie komponował się ze współczesnymi czasami. Ma poruszać tematykę antywojenną, pandemiczną, jak i człowieka romantycznego w dzisiejszym świecie.

Zadaniem Centrum Kultury i Sztuki jest uczenie dzieci przede wszystkim miłości do sztuki. Ważne jest wychowywanie od początku, aby wyrósł z nich odpowiedni odbiorca kultury w życiu dorosłym.

Katarzyna Guzowska - Lelental

Pierwszy spektakl odbędzie się w czwartek o godzinie 18:00 w Patio kompleksu Calisia One i hotelu Hampton by Hilton. Stworzono go on na bazie prawdziwych historii osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Założyciel grupy sportowo-kulturalnej “Misz Masz” zdradził nam, że pomysł powstał w 15 minut, a udział w przedstawieniu wezmą wszyscy członkowie grupy – zarówno osoby niepełnosprawne, ich rodziny, jak i wolontariusze. Organizatorzy informują, że w przypadku niepogody spektakl odbędzie się w sali Widowiskowej CKiS.

W zeszłym roku 28. La Strada odbywała się pod hasłem “Tradycja a nowoczesność”. O tym co działo się podczas ubiegłorocznej edycji przeczytacie TUTAJ, a aktualny program dostępny jest na stronie.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Śmiertelny wypadek w Brzezinach

28 czerwca 2022

25 czerwca o godzinie 23:41 do Stanowiska Kierowania KM PSP...

czytaj więcej»

Pożar ciągnika siodłowego

28 czerwca 2022

28 czerwca Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w...

czytaj więcej»

Ćwiczenia “Woda 2022”

28 czerwca 2022

28 czerwca odbyły się ćwiczenia „Woda 2022” na terenie kąpieliska...

czytaj więcej»

„Cztery pory roku” – projekt Książnicy Pedagogicznej

28 czerwca 2022

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu podsumowała całoroczny projekt czytelniczy „Cztery pory...

czytaj więcej»

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

28 czerwca 2022

Artyści z Południowej Wielkopolski reprezentowali nasz region w 56. Ogólnopolskim...

czytaj więcej»

Prace modernizacyjne zakładu Orli Staw

28 czerwca 2022

Trwa realizacja jednego z kluczowych i najbardziej złożonych zadań przewidzianych...

czytaj więcej»