reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

La strada – język teatru

Spektakle dla dzieci i dorosłych z przesłaniem, pantomima, monumentalne widowisko lalkowe, oryginalne projekty muzyczne oraz film – to wszystko będzie miało miejsce podczas 29. edycji La Strady. Sztukę uliczną będzie można podziwiać od 9 do 12 czerwca.

29. Edycja La Strady będzie wyróżniać się pod względem zwartości oraz integracji terenowej ze względu na remont Głównego Rynku. Dyrektor CKiS, Dariusz Grodziński zapowiada, że kolejne edycje sztuki ulicznej mogą odbywać się w podobnej formule, jeżeli się ona sprawdzi. La Strada wraz z imprezami towarzyszącymi będzie trwać od 9 do 12 czerwca. Wydarzenia odbędą się na placu w okolicach CKiS oraz w Sali Studio, na ulicach Kalisza, a także w Parku Miejskim – na polanie przy rzeźbie „Spoczywająca”. Zaplanowano także wydarzenia w Patio kompleksu Calisia One i hotelu Hampton by Hilton. Grodziński przyznał, że organizatorzy napotkali wiele przeszkód podczas przygotowań, ale ostatecznie są dumni z ustalonego programu.

Można zrezygnować z wielu rzeczy, ale nie można zrezygnować z wysokiego poziomu „La Strady”, „Chopina w barwach jesieni” oraz „Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych”. Dlatego ten program jest bardzo okazały i spektakularny. Jest taki, jaką La Stradę chcą widzieć jej odbiorcy.

Dariusz Grodziński

Program La Strady po raz trzeci przygotowała Katarzyna Guzowska-Lelental. Znajdziemy w nim małe formy artystyczne, wielkie widowiska z ogniem, efektami multimedialnymi oraz akrobacjami. Oprócz tego znajdują się w nim różne odsłony pantomimy, sztuki cyrkowej oraz przedstawienia familijne. Na widzów czeka aż 18 spektakli, 3 koncerty, a przy tym 5 happeningów. Razem będzie to 26 różnych punktów programu. Przed kaliszanami wystąpi aż 11 zupełnie nowych wykonawców, którzy nigdy nie brali udziału w La Stradzie! Przekaz będzie komponował się ze współczesnymi czasami. Ma poruszać tematykę antywojenną, pandemiczną, jak i człowieka romantycznego w dzisiejszym świecie.

Zadaniem Centrum Kultury i Sztuki jest uczenie dzieci przede wszystkim miłości do sztuki. Ważne jest wychowywanie od początku, aby wyrósł z nich odpowiedni odbiorca kultury w życiu dorosłym.

Katarzyna Guzowska – Lelental

Pierwszy spektakl odbędzie się w czwartek o godzinie 18:00 w Patio kompleksu Calisia One i hotelu Hampton by Hilton. Stworzono go on na bazie prawdziwych historii osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Założyciel grupy sportowo-kulturalnej „Misz Masz” zdradził nam, że pomysł powstał w 15 minut, a udział w przedstawieniu wezmą wszyscy członkowie grupy – zarówno osoby niepełnosprawne, ich rodziny, jak i wolontariusze. Organizatorzy informują, że w przypadku niepogody spektakl odbędzie się w sali Widowiskowej CKiS.

W zeszłym roku 28. La Strada odbywała się pod hasłem „Tradycja a nowoczesność”. O tym co działo się podczas ubiegłorocznej edycji przeczytacie TUTAJ, a aktualny program dostępny jest na stronie.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze