Laboratorium Sztuki w galerii Tarasina

Jako zawsze o tej porze w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu trwają zapisy do Laboratorium Sztuki czyli kolejnej edycji cyklu edukacyjnego. W tym roku utworzonych będzie pięć grup.

– Grupa I (młodzież w wieku 13 – 16 lat, spotkania w  poniedziałki od  godz. 16:30 do 18:00),
– grupa II (dzieci w wieku 9 – 10 lat, spotkania we wtorki od godz. 16:30 do 18:00),
– grupa III (dzieci w wieku 10 – 13 lat, spotkania we wtorki od godz. 18:00 do 19:30),
– grupa IV (dorośli 40+/-)
– grupa V (starsza młodzież i dorośli, spotkania w poniedziałki od  godz. 18:00 do 19:30).

Warsztaty są płatne. Zajęcia w grupach poniedziałkowych i wtorkowych prowadzi Ewa Kopeć, natomiast w  grupie dorośli 40 +/-, Natalia Czarcińska.

Jak widać Laboratorium Sztuki to propozycja twórczych, artystycznych działań nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych. W tym roku organizatorzy utworzą dla nich dwie grupy: MŁODZIEŻ I DOROŚLI oraz DOROŚLI 40+/-.

W pierwszej zajęcia prowadzi Ewa Kopeć. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu w poniedziałki w godz.18:00 -19:30, w budynku Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Nowy Świat 28-30, w Pracowni Intermediów. Będą one miały charakter cykliczny i są podzielone na dwa semestry.

– Przestrzeni dla procesu twórczego będziemy szukać pomiędzy rysunkiem studyjnym a eksperymentem. Będziemy badać i przekraczać granicę znanych dyscyplin rysunkowych, eksplorować właściwości różnych mediów i technik. Poszukamy sposobów artystycznej interpretacji form i treści w obszarze obrazu – piszą organizatorzy.

Druga grupa, DOROŚLI 40+/-, którą prowadzi Natalia Czarcińska jest alternatywą dla tych, którzy mają mniej czasu, ale lubią pracować intensywnie. Ideą spotkań będą dyskusje na temat sztuki współczesnej, oswajanie z nowymi, nie zawsze łatwymi dziełami, eksperymenty formalne i przede wszystkim dobre, twórcze spędzenie wolnego czasu. Te warsztaty będą odbywały się zarówno w Galerii Sztuki jak i w pracowni artystycznej dwa razy w semestrze, w soboty w godz. 11:00 – 16:00. Najbliższe terminy spotkań to 28 października 2022 r. i 14 stycznia 2023 r.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Laboratorium Sztuki proszone są o kontakt z Ewą Kopeć tel. 516 190 221.

źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze