Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Łatwiej o fotografa niż nauczyciela – przedstawiamy „Barometr zawodów” dla Kalisza i powiatu

Ciekawi Was, w których zawodach w Kaliszu i powiecie kaliskim występuje deficyt osób poszukujących pracy, w których równowaga, a w których nadwyżka? Poniżej przedstawiamy prognozę zapotrzebowania na pracowników w 2024 r., składającą się z listy zawodów w danej kategorii.

„Barometr zawodów” jest prognozą zapotrzebowania na pracowników w 2024 r. Badanie zostało przeprowadzone wśród ekspertów na przełomie III i IV kwartału 2023 r. Sytuacja w niektórych zawodach może się zmienić w zależności od uwarunkowań rynkowych.

Barometr zawodów to jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach, która dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, gdzie brakuje pracowników, zrównoważone, gdzie liczba pracowników odpowiada potrzebom pracodawców, nadwyżkowe, gdzie jest więcej pracowników niż ofert pracy.

Wśród zawodów deficytowych znajdziemy m.in. lekarzy, kierowców, nauczycieli czy pracowników służb mundurowych:

Najliczniejszą grupę stanowią zawody znajdujące się w kategorii „równowaga”. Należą do nich m.in. grupy inżynierów, kierowników, techników, a także prawników czy rolników i hodowców:

Ostatnią kategorię stanowiły zawody, w których jest zbyt duża liczba osób w porównaniu do zapotrzebowania na rynku pracy. W tym przypadku wymieniono tylko jedną profesję:

W listopadzie 2023 na terenie województwa wielkopolskiego odnotowano 46,2 tys. zarejestrowanych bezrobotnych oraz 4,1 tys. ofert pracy. Stopa bezrobocia wynosiła 2,9%.

fot.: CWRDiZ

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze