Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

„Lekcje o finansach” dla uczniów z Gminy Mycielin

Gmina Mycielin otrzymała dofinansowanie na realizację działań z zakresu edukacji finansowej w ramach programu Ministra Finansów pod nazwą „Lekcje o finansach” w wysokości 14 384,00 zł. Przyznane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczone zostały na przeprowadzenie zajęć lekcyjnych i wycieczek edukacyjnych do Poznania i Łodzi obejmujących w swoim programie treści z zakresu finansów.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Dzierzbinie – Kolonii uczestniczyli w zajęciach pn. „Rola i cel pieniędzy”, „Ceny, zakupy, metody płatności i przekazywania pieniędzy”, „Cele i priorytety oszczędzania” oraz w wycieczce do Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Korzeniewie uczestniczyli w zajęciach pn. „Jak mądrze robić zakupy”, „Budżet i ja. Najważniejszy jest plan!”, „Reklama – sprzedawanie marzeń”, „Kuferek Dżeka – podstawy inwestowania” oraz w wycieczce do Łódzkiego Urzędu Celno – Skarbowego w Łodzi.

Celem Programu „Lekcje o finansach” jest wsparcie realizacji działań z zakresu edukacji finansowej polegających na przeprowadzeniu wśród uczniów szkół podstawowych, zajęć lekcyjnych z zakresu szeroko rozumianych finansów oraz zrealizowania wycieczki edukacyjnej obejmującej tematykę finansową, w tym wizytę w wybranej instytucji publicznej, która swoim działaniem obejmuje obszar finansów.

Łączna kwota dofinansowania ze środków Funduszu Edukacji Finansowej wyniosła 14 384 zł, wkład własny 3 596 zł, co daje razem całkowitą wartość 17 980 zł.

Źródło: Gmina Mycielin; fot.: Szkoła Podstawowa w Korzeniewie

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze