baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Leszek Możdżer zagrał charytatywnie w Piotrowie dla Kacpra

W sobotę 8 lipca na Orliku przy ZS w Piotrowie odbyła się impreza plenerowa „Muzyczny Piotrów”. To już trzecie przedsięwzięcie pod tą nazwą, prezentujące umiejętności uczniów Szkoły Muzycznej Kowalczyk Piano, któremu w tym roku przyświecał cel charytatywny – pomoc dla 7-letniego Kacpra Nawrota.

Chłopiec jest wcześniakiem, zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Przeszedł operację bioder i stóp. By mógł postawić pierwszy samodzielny krok, potrzebna jest rehabilitacja. Pieniądze dla niego zbiera grupa kaliskich pasjonatów „Wigry Składaki Dobre Chłopaki”. Już niedługo, bo 15 lipca wyruszą na kultowych rowerach do Świnoujścia (ok. 470 km planują pokonać w 5 dni). Wcześniej jechali do Helu, Zakopanego, Wigry. W tym roku celem jest zebranie pieniędzy na Kacpra Nawrota.
https://www.siepomaga.pl/swinoujska-rajza-dla-kacprawigry-skladaki-dobre-chlopaki-znow-w-akcji

Inicjatorem imprezy był Sylwester Kowalczyk – właściciel firmy „Kowalczyk Piano”. W organizację włączyły się Gmina Blizanów i Gminny Ośrodek Kultury w Blizanowie oraz miejscowe organizacje: KGW, OSP, sołectwo. Podczas sobotniego popołudnia swoje umiejętności zaprezentowała najpierw Orkiestra Dęta OSP Blizanów, a na historycznym fortepianie Arnolda Fibigera – uczniowie Szkoły Muzycznej Kowalczyk Piano. Po występach dzieci i młodzieży odbył się koncert światowej sławy pianisty, kompozytora Leszka Możdżera, który poproszony przez Sylwestra Kowalczyka dla Kacpra zrezygnował z honorarium.
Imprezę zakończył występ zespołu Ben Vito.  Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, tj. dmuchane zamki, stoiska gastronomiczne czy Grupy Rekonstrukcji Polskich Wojsk Specjalnych. Na wszystkich uczestników czekały stoisko gastronomiczne przygotowane przez panie z KGW Piotrów.

Źródło: Gmina Blizanów

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze