Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Lewica przypomina swój program

Szkoła, Mieszkalnictwo, Szpital (SMS) to hasło programowe lewicy w tych wyborach. Przypomnieli je miejscy działacze tej partii na konferencji z wielkopolskimi parlamentarzystami tej partii Katarzyna Ueberhan z Poznania i Wiesława Szczepańskiego z Leszna.

Lewica chce zaistnieć w tych wyborach podnosząc tematy światopoglądowe. Domaga się bowiem świeckiej szkoły i szpitali wolnych od klauzuli sumienia. Poseł Szczepański wyraził rozczarowaniem brakiem zajęcia się przez Sejm tematami ustaw aborcyjnych przed wyborami samorządowymi. Jak wiadomo decyzję o przełożeniu debaty nad nimi podjął marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Lewica ma jednak także postulaty typowo miejskie. Sztandarowym pomysłem jest powstanie miejskiej aplikacji, której zdaniem działaczy formacji brakuje w Kaliszu. Zdaniem przewodniczącego Tomasz Grudnickiego taka aplikacja pozwalałaby na swobodniejsze kupienie biletu parkingowe czy sprawdzenie miejskich atrakcji. Lewica nie chce także powrotu roweru miejskie, w zamian za to postulując miejskie dofinansowanie do rowerów do sumy 2500 zł. Wśród postulatów pojawia się także zwiększona ilość terenów zielonych i większa współpraca miejskich radnych z radnymi osiedlowymi. Kandydat do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzej Górski gwarantuje, że kandydaci lewicy są gwarantem dostrzeżenia regionu kaliskiego w rozdziale środków wojewódzkich.

Wiesław Szczepański mówił także o swoich działaniach jako wiceministra spraw wewnętrznych i administracji. Są wśród nich m.in program wspierania Ochotniczych Straż Pożarnych czy planowane pojawienie się w szkołach lekcji z pierwszej pomocy.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze