reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Lisków zainwestuje w gospodarkę wodno-kanalizacyjną

Duża część inwestycji gminnych realizowana jest z pomocą zewnętrznych dotacji finansowych. Środki, które otrzymała gmina Lisków trafią na budowę oraz przebudowę sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

Duża część inwestycji gminnych realizowana jest z pomocą zewnętrznych dotacji finansowych. Taką znaczącą pomoc zagwarantował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki unijne trafią na budowę i przebudowę sieci wodociągowych i kanalizacyjnych w Liskowie, Annopolu, Zakrzynie – Kolonii, Małgowie i Małgowie Kolonii, modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Strzałkowie i budowę instalacji do gromadzenia i wykorzystania wód opadowych w Liskowie przy Hali Sportowo – Widowiskowej. Cała operacja została wyceniona na kwotę 5.926.179 zł i będzie realizowana w latach 2023 – 2025. Dotacja wyniesie w tym przypadku 3.080.000 zł, co przy prawie 2 mln zł dotacji dla wcześniejszych inwestycji w latach 2017 – 2019 daje w sumie 5 mln zł środków z Unii Europejskiej na „Gospodarkę wodno – kanalizacyjną w Gminie Lisków”.

Otrzymanie tych środków gwarantuje podpisana 5 grudnia 2022 roku w siedzibie GOK-u w Liskowie umowa między Samorządem Województwa Wielkopolskiego reprezentowanym przez Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego a Gminą Lisków w imieniu której podpis złożyła Wójt Gminy Maria Krawiec.

Należy dodać, że 5 mln zł to górny limit środków jaki może być przyznany gminie na zadania z zakresu gospodarki wodno – ściekowej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Źródło: Gmina Lisków

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze