Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

List nauczycieli religii do Minister Edukacji

Nauczyciele religii diecezji kaliskiej napisali list do minister edukacji w związku z zapowiedziami radykalnych zmian w organizacji lekcji religii. O liście, który podpisało 312 nauczycieli religii katechizujących w placówkach oświatowych zlokalizowanych na terenie diecezji kaliskiej zostali także powiadomieni posłowie i senatorowie pochodzący z tych terenów.

– W przestrzeni medialnej przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej wyrażali wolę wdrożenia radykalnych zmian w organizacji lekcji religii w polskiej szkole. W duchu odpowiedzialności za wychowanie młodego pokolenia oraz kształt polskiej edukacji, bazując na wieloletnim doświadczeniu pracy z młodzieżą i dziećmi w szkole i w innych środowiskach, w tym parafialnych, zachęceni przez przedstawicieli Ministerstwa, chcemy zabrać głos w tej tak ważnej sprawie – napisali katecheci

W liście nauczyciele zaakcentowali, że lekcje religii wpisują się w całokształt edukacji młodego człowieka. Wpływają zarówno na proces wychowawczy, jak i kształtowania wartości. Zaznaczono, że religia nie jest przedmiotem obowiązkowym. Tak więc obecność uczniów świadczy o ich chęci uczestnictwa. Nauczyciele przedstawili lekcje religii jako jeden z czynników prewencji negatywnych zachowań dzieci i młodzieży. Katecheci chcą, aby polska szkoła zapewniała edukację także w tym zakresie.

pełna treść listu.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze