baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Lokalne akcenty na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

W dniach 5-7 września w Karpaczu po raz 32 odbędzie się Forum Ekonomiczne – największa w Polsce konferencja społeczno-gospodarcza, która do 2019 roku organizowana była w Krynicy Zdrój. Na Dolnym Śląsku nie zabraknie kaliskich polityków oraz osób związanych z naszym regionem. Obecni będą także przedstawiciele redakcji Latarnika Kaliskiego.

W dwóch panelach weźmie udział prezydent Kalisza – Krystian Kinastowski. Pierwszy z nich odbędzie się już 5 września o godzinie 14.20. Tematyką będzie „Budownictwo społeczne szansą dla Polski lokalnej”. Tożsamy panel miał miejsce podczas I edycji Kongresu Aglomeracji w Kaliszu, w którym również brał udział prezydent Kinastowski. Drugi panel z udziałem prezydenta odbędzie się ostatniego dnia konferencji i będzie miał bardziej polityczny charakter. Mowa w nim będzie o tym, jak sympatie polityczne rozkładają się w poszczególnych regionach Polski. Kinastowski zmierzy się w debacie m.in. z Piotrem Borysem z Platformy Obywatelskiej, Michałem Kobosko z Polski 2050 oraz ministrem Cyfryzacji Januszem Cieszyńskim (Prawo i Sprawiedliwość). Debatę poprowadzi Łukasz Pawłowski – specjalista od sondaży wyborczych. Można domniemywać, że prezydent będzie podczas dyskusji przedstawiał perspektywę Bezpartyjnych Samorządowców. Podczas Forum słyszany będzie także głos wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka w nieco „luźniejszym” temacie. Porozmawia on drugiego dnia Kongresu o turystyce rowerowej m.in. z wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego Tymoteuszem Myrdą.

Aktywni na Forum będą również ministrowie z naszego okręgu. Aż w czterech panelach o tematyce zdrowotnej będzie można usłyszeć minister Katarzynę Sójkę, która będzie obecna w Karpaczu we wszystkie trzy dni kongresowe. Marlena Maląg bierze udział w trzech panelach o cyfrowych usługach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, łączenia pracy zawodowej z zakładaniem rodziny oraz wyzwaniach polityki społecznej. Wszystkie panele z udziałem minister Maląg odbędą się drugiego dnia Forum. W czterech panelach drugiego dnia wydarzenia zobaczymy także ministra Jana Dziedziczaka. Rozmowy dotyczyć będą spraw polonijnych, a – co ciekawe – Jan Dziedziczak będzie głównie moderował dyskusję, zadając pytania zaproszonym gościom.

Obecny na Forum będzie także poseł Andrzej Grzyb z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który weźmie udział w czterech rozmowach pierwszego oraz drugiego dnia Forum. Tematem paneli w jego przypadku będą sprawy gospodarcze i energetyczne m.in. pakiet Fit for 55, obieg zamknięty opakowań oraz cyfryzacja usług. Wśród uczestników nie ma pozostałych parlamentarzystów z regionu, co można tłumaczyć trwającą kampanią wyborczą, a zwłaszcza kończącym się okresem rejestracji list.

Głos na forum zabierze również członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Jacek Bogusławski w dyskusji o panelach wodorowych oraz zielonej energii. Michał Sopiński z Akademii Wymiaru Sprawiedliwości debatować będzie za to jak można ukarać Rosję za agresję na Ukrainę. Uczestnikami Forum będą także m.in. Tadeusz Skarżyński (Przewodniczący Rady Miasta Kalisza), Andrzej Wojtyła (Rektor Akademii Kaliskiej) czy Błażej Wojtyła (radny powiatu, prezes MKS-u Kalisz).

Fot.: Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza/FB

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze