reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Luty pod znakiem różu

Czwartego lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu we współpracy z Kaliskim Klubem „Amazonki” organizuje cykl działań pod wspólną nazwą „Luty w różu”.

Inicjatywa, mająca szerzyć wiedzę na temat chorób nowotworowych, adresowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn – informują organizatorzy. – Na spotkania zapraszamy w każdą środę lutego do Biblioteki Głównej przy ul. Legionów 66.

Już 1 lutego, o godzinie 12.00, przed Biblioteką Główną odbędzie się „Różowy environment”. Podczas tego artystycznego działania – które swoje korzenie wywodzi z yarnbombingu, czyli sztuki przyozdabiania przestrzeni różnymi elementami – na gałęziach rosnącego w pobliżu biblioteki drzewa zawisną wstążki symbolizujące solidarność z chorymi na raka, a jego pień pokryje się tkaninami w odcieniach różu.

Tego dnia o godzinie 17.00 odbędzie się również pierwszy z cyklu wykładów, poświęconych profilaktyce raka, jego leczeniu oraz rehabilitacji psychofizycznej. Prelegentką będzie dietetyczka, Marżolena Uniejewska. – W kolejne środy miesiąca zapraszamy na następne spotkania, zawsze o godzinie 17.00 – dodają pomysłodawcy akcji. – Ósmego lutego przewidzieliśmy wykład dr Marzeny Zemły, specjalizującej się w onkologii. Piętnastego lutego będziemy gościć fizjoterapeutki: Agnieszkę Trochę i Malwinę Ulatowską. Z kolei w ostatnią środę miesiąca z wykładem wystąpi psycholożka, Małgorzata Karbowiak.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze