reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

„Luty w różu”, czyli nowa inicjatywa od MBP

Czwartego lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu we współpracy z Kaliskim Klubem „Amazonki” organizuje cykl działań pod wspólną nazwą „Luty w różu”.

Inicjatywa, mająca szerzyć wiedzę na temat chorób nowotworowych, adresowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Spotkania będą odbywać się w każdą środę lutego w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66.

Już 1 lutego o godzinie 12.00 przed Biblioteką Główną odbędzie się „Różowy environment”. Podczas tego artystycznego działania – które swoje korzenie wywodzi z yarnbombingu, czyli sztuki przyozdabiania przestrzeni różnymi elementami – na gałęziach rosnącego w pobliżu biblioteki drzewa zawisną wstążki symbolizujące solidarność z chorymi na raka, a jego pień pokryje się tkaninami w odcieniach różu.

Tego dnia o godzinie 17.00 odbędzie się również pierwszy z cyklu wykładów poświęconych profilaktyce raka, jego leczeniu oraz rehabilitacji psychofizycznej. Prelegentką będzie dietetyczka Marżolena Uniejewska. W kolejne środy miesiąca zapraszamy na następne spotkania, zawsze o godzinie 17.00. Ósmego lutego przewidziano wykład dr Marzeny Zemły specjalizującej się w onkologii, piętnastego pojawią się fizjoterapeutki: Agnieszkę Trochę i Malwinę Ulatowską, a w ostatnią środę miesiąca z wykładem wystąpi psycholożka Małgorzata Karbowiak.

Źródło: MBP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze