M. Witczak: “Niepokoi nas nieudolność PiS-u w inwestycjach”

Przedstawiciele opozycji wystąpili z szeregiem opinii, wśród nich pojawił się temat "galopującej inflacji" oraz budowy upragnionej obwodnicy. Przedstawiono również inicjatywę senatora Janusza Pęcherza dotyczącą zmian w e-receptach.

Członkowie Koalicji Obywatelskiej przeanalizowali dokumenty generalnej dyrekcji dróg krajowych i autostrad, dotyczące obwodnicy Kalisza i przebudowy drogi numer 25. Według posła Mariusza Witczaka kwestia postępu w tych sprawach kończy się jedynie “na dyskusjach oraz ustach pełnych frazesów”. Dodał również, że niechęć rządzących do naszego regionu wynika z nieudolności osób sprawujących władzę. Poseł Witczak ma również zastrzeżenia względem prezydenta Miasta Kalisza, Krystiana Kinastowskiego, który według niego jest częścią PiS-u, czy też “symbiozy samorządowo-politycznej”. Członkowie Platformy Obywatelskiej zapowiadają, że nadal będą apelować do premiera w związku z budową drogi.

PiS obiecał w 2015 roku zrealizowanie tych inwestycji, po czym minęła cała kadencja. W 2019 PiS ponownie obiecał realizację inwestycji - mamy końcówkę drugiej kadencji i wciąż nic się nie stało. Jest nam bardzo przykro, ale w tym momencie możemy ogłosić klęskę parlamentarzystów PiS-u z okręgu kalisko-leszczyńskiego. Każdego indywidualnie jak i klęskę rządu w tej sprawie w ogóle.

Mariusz Witczak

Parlamentarzyści poruszyli również temat inflacji. Według Mariusza Witczaka znajdujemy się w „spirali drożyzny”, która będzie się pogłębiać. Uważa również, że wybór Adama Glapińskiego na kolejną kadencję szefa NBP nie jest słuszny, ponieważ Glapiński jest jednym z filarów odpowiedzialnych za inflację w Polsce. Szef NBP według posła nie reagował odpowiednio wcześniej, przez co dziś inflacja znajduje się na tak wysokim poziomie.

Ta sytuacja pokazuje z jakimi ignorantami politycznymi mamy do czynienia. Jak ignorancko PiS traktuje Polaków.

Mariusz Witczak

Przedstawiono również projekt ustawy dotyczącej powołania nowego funduszu celowego, który miałby zwiększać wynagrodzenia nauczycieli o 20%. Przedstawiciele opozycji zapewniają, że te pieniądze zostałyby pozyskane z większych dochodów z budżetu państwa, niż zaplanowano to w ustawie budżetowej na 2022 rok.

Senator Janusz Pęcherz wystąpił z inicjatywą wprowadzenia zmian dla pacjentów kupujących leki za pośrednictwem długoterminowych e-recept. Osoby korzystające z tego typu recept mogą borykać się z brakiem możliwości wykupienia leków w innej aptece, niż w tej w której rozpoczęli realizację recepty. Może to również powodować problem dla seniorów w związku ze wzrostem ceny leku w danej aptece lub przykładowym pobytem na urlopie. W związku z tymi problemami senator złożył oświadczenie do ministra Niedzielskiego, który zapowiedział realizację zmian na początku roku 2022.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Pierwsze spotkanie zespołu ds. Strategii AKO

5 lipca 2022

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu roboczego do spraw „Strategii...

czytaj więcej»

Znamy wyniki egzaminu 8-klasisty!

5 lipca 2022

Znamy już wyniki egzaminów ósmoklasisty. Rezultaty osiągnięte przez kaliskich uczniów...

czytaj więcej»

Modernizacja kamienicy przy ul. Św. Stanisława

5 lipca 2022

Elewacja kamienicy została wyremontowana z udziałem tegorocznych dotacji celowych na...

czytaj więcej»

Odjazdowi bibliotekarze i czytelnicy w Russowie

5 lipca 2022

Odjazdowy Bibliotekarz wyruszył z Kalisza już po raz 10! Lokalną...

czytaj więcej»

Wyłączone przystanki w Tłokini

5 lipca 2022

Wydział Spraw Obywatleskich Urzędu Miasta Kalisza informuję, że ze względu...

czytaj więcej»

Sukces dziewcząt z Zakrzyna w turnieju Ogólnopolskim

5 lipca 2022

Dziewczyny z maleńkiej miejscowości w naszym powiecie, a konkretnie z...

czytaj więcej»