baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Machalica przeczyta Szymborską

Aktor filmowy i teatralny Aleksander Machalica przeczyta fragmenty poezji Wisławy Szymborskiej i Jadwigi Zamoyskiej w Bibliotece Głównej przy Legionów. Wydarzenie jest jedną z odsłon cyklu „Kobiety z Kórnika”.

Wydarzenia, w ramach projektu przygotowanego wspólnie przez Teatr Muzyczny w Poznaniu i Fundację Zakłady Kórnickie, poświęcone są twórczości Wisławy Szymborskiej (w setną rocznicę urodzin) i Jadwigi Zamoyskiej (w setną rocznicę śmierci). W obchody wpisują się spotkania ze znanymi i lubianymi aktorami, którzy będą czytać teksty obu patronek. Wydarzenia zaplanowane zostały w bibliotekach w całej Polsce, między innymi w takich miastach jak Toruń, Kielce, Olszyn, Konin czy Lublin. Spotkaniom towarzyszyć będzie wystawa „Kobiety z Kórnika”, przygotowana przez PAN Bibliotekę Kórnicką oraz Fundację Zakłady Kórnickie.

W poniedziałek, 18 września, o godzinie 17:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu (ul. Legionów 66) fragmenty poezji Jadwigi Zamoyskiej i Wisławy Szymborskiej przeczyta znany aktor filmowy i teatralny, Aleksander Machalica. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają Aleksandra Daukszewicz (solistka) i Radosław Mateja (fortepian).

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze