Magazyn WhiteMAD pozytywnie o zieleni w Kaliszu

WhiteMAD, czyli magazyn poświęcony modzie, architekturze i wzornictwu w jednym z ostatnich artykułów skupił się na temacie zieleni miejskiej w naszym mieście. Kamil Białas w swoim artykule niezwykle pozytywnie odnosi się do kroków jakie władze Kalisza podejmują w tej kwestii.

W artykule redakcji czytamy: “Jesteśmy pod wrażeniem liczby <zielonych> inicjatyw w mieście. Kalisz robi to dobrze!”, a nieco wyżej pojawia się zestawienie kilku ostatnich pomysłów i realizacji. Wśród wyróżnionych pomysłów znalazły się na pierwszym miejscu “zielone” wiaty przystanków – aktualnie siedem, a dalej także kwestie nowych nasadzeń czy sadzonek przekazywanych mieszkańcom. Wspomniana została również jedna z najnowszych akcji oznaczona jako #KaliszdlaZiemi, której motywem przewodni jest właśnie dbałość o środowisko. W myśl inicjatywy pojawił się też plan przekazania szkołom plan przekazania szkołom 150 budek lęgowych dla jerzyków oraz 38 domków dla owadów zapylających.


Źródło: WhiteMAD, Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter