Magazyn WhiteMAD pozytywnie o zieleni w Kaliszu

WhiteMAD, czyli magazyn poświęcony modzie, architekturze i wzornictwu w jednym z ostatnich artykułów skupił się na temacie zieleni miejskiej w naszym mieście. Kamil Białas w swoim artykule niezwykle pozytywnie odnosi się do kroków jakie władze Kalisza podejmują w tej kwestii.

W artykule redakcji czytamy: „Jesteśmy pod wrażeniem liczby <zielonych> inicjatyw w mieście. Kalisz robi to dobrze!”, a nieco wyżej pojawia się zestawienie kilku ostatnich pomysłów i realizacji. Wśród wyróżnionych pomysłów znalazły się na pierwszym miejscu „zielone” wiaty przystanków – aktualnie siedem, a dalej także kwestie nowych nasadzeń czy sadzonek przekazywanych mieszkańcom. Wspomniana została również jedna z najnowszych akcji oznaczona jako #KaliszdlaZiemi, której motywem przewodni jest właśnie dbałość o środowisko. W myśl inicjatywy pojawił się też plan przekazania szkołom plan przekazania szkołom 150 budek lęgowych dla jerzyków oraz 38 domków dla owadów zapylających.

Źródło: WhiteMAD, Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze