baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

„Magiczna Irlandia”, czyli nowa wystawa w MDK-u

16 marca w Galerii SZATNIA MDK odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Magiczna Irlandia”. Tegoroczna edycja konkursu, związanego z obchodami Dnia św. Patryka niemal w każdym zakątku świata, różniła się od poprzednich. Tym razem inspiracją były podania, baśnie i legendy związane z Zieloną Wyspą.

Na konkurs wpłynęły 152 prace z różnych placówek oświatowych z Kalisza i okolic. Jury przyznało dwie nagrody specjalne, 14 nagród równorzędnych oraz 25 wyróżnień. Nagrody specjalne, ufundowane przez Stowarzyszenie Pro Kalisia oraz Młodzieżowy Dom Kultury trafiły do: HELENY JAKUBOWSKIEJ oraz ARKADIUSZA WDOWCZYKA. O upominki dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych zadbało Miasto Kalisz i Fundacja Kultury Irlandzkiej z siedzibą w Poznaniu.

Wśród licznie przybyłych gości – na środowy wernisaż – znaleźli się autorzy prezentowanych prac wraz ze swoimi rodzinami oraz opiekunami artystycznymi. W uroczystości wręczenia nagród młodym artystom towarzyszyli współorganizatorzy przedsięwzięcia: Leszek Ziąbka – radny Rady Miasta Kalisza, jednocześnie przedstawiciel Stowarzyszenia Pro Kalisia i przede wszystkim wielki miłośnik i propagator kultury irlandzkiej, Agata Wierzejska oraz Lidia Plajzer – reprezentujące Miasto Kalisz, Anna Piotrowska zastępca dyrektora kaliskiej delegatury Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty oraz gospodarz MDK – Beata Paszak. Wystawę, która zielenią otwiera nas na wiosnę i daje dużą dawkę optymizmu, można oglądać W Galerii SZATNIA MDK przy Teatralnej 3 do 10 kwietnia (od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy placówki od 8.00 do 20.00).

Źródło: MDK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze