baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Magiczny Powrót do Przeszłości na Szlaku Piastowskim

Już 15 czerwca 2024 roku, Kalisz przeniesie mieszkańców i turystów w czasy Piastów. Organizowana przez Informację Turystyczną i Miasto Kalisz impreza „Kalisz na Szlaku Piastowskim” obiecuje dzień pełen atrakcji historycznych, kulturalnych i artystycznych.

Od godziny 15:00 do 20:00, uczestnicy będą mieli okazję zwiedzać Centrum Baśni i Legend oraz Lokacji Miasta wraz ze Skarbcem Niewątpliwą atrakcją będą stanowiska rycerskie. Fechmistrz poprowadzi walki dzieci w szrankach, a kat zaprezentuje dawne metody wymierzania sprawiedliwości. W łaźni, oprócz muzyki i trunków, odbędą się prelekcje o średniowiecznej higienie. Namiot Herolda umożliwi zapoznanie się ze sprzętem bojowym i bogatymi strojami cywilnymi, a na torze łuczniczym każdy będzie mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Mincerz pokaże sztukę bicia monet, a kaletnik i pancernik zaprezentują wyroby skórzane i zbroje.

Plener malarski pod basztą zaprasza najmłodszych artystów, którzy będą tworzyć swoje dzieła inspirowane średniowieczem. Natomiast miłośnicy tańca będą mogli podziwiać pokazy dawnych tańców w wykonaniu Stowarzyszenia Calisia, które odbędą się od 16:00 do 17:00. Wszystko zostanie uzupełnione warsztatami ceramicznymi prowadzonymi przez Glinofrajdę od 17:00 do 19:00. Będzie można również wziąć udział w tworzeniu wyrobów z gliny, ucząc się od doświadczonych rzemieślników.

Impreza ta, to również doskonała okazja do zakupu pysznego miodu, unikalnych wyrobów rękodzielniczych. Stoiska z biżuterią, wyrobami z filcu, świecami sojowymi zapewnią szeroki wybór unikatowych pamiątek i prezentów.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze