Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Maik mistrzynią na 100 m stylem dowolnym

Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego oraz zawodniczka KKS-u Kalisz – Julia Maik została mistrzynią Polski seniorek na 100 metrów stylem dowolnym.

Maik zdobyła złoty medal na królewskim dystansie 100 m stylem dowolnym podczas rozgrywanych w Bydgoszczy Zimowych Mistrzostwa Polski Seniorów w pływaniu. Reprezentantka KKS Włókniarz 1925 Kalisz osiągnęła rezultat 54.69 s i wyprzedziła bardziej doświadczone rywalki: Aleksandrę Polańską z GOS Raszyn (54.79 s) oraz Dominikę Kossakowską z AZS AWF Katowice (54.99s). Zwycięstwo w seniorskim finale dało Julii Maik również tytuł mistrzyni Polski juniorek. Jest to pierwszy złoty medal „seniorskich” mistrzostw Polski wywalczony przez Julię Maik. Przypomnijmy, że w środę Julia Maik zdobyła srebrny medal na 100 m delfinem i brązowy krążek na 50 m stylem dowolnym.
Dodajmy, że na dystansie 100 m stylem dowolnym wśród mężczyzn tytuł mistrza Polski wywalczył były zawodnik KKS Włókniarz 1925 Kalisz Bartosz Piszczorowicz, reprezentujący obecnie barwy KU AZS UMCS Lublin. Był to jego drugi złoty medal wywalczony podczas czempionatu w Bydgoszczy. Poprzednio triumfował na dystansie 200 m stylem dowolnym.

Źródło: KKS Kalisz Sekcja Pływacka/FB

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!