reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Majków rodziny Zawartków

Na kolejne spotkanie w ramach Społecznego Archiwum Kaliszan zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka. Tym razem rodzinna opowieść krążyła będzie wokół dworku na Majkowie, dlatego wspomnieniowy wieczór odbędzie się – w najbliższą środę, 7 grudnia, o godzinie 17.00 – w filii nr 7 przy ul. Tuwima 10.

W dawnym dworku Karśnickich, w którym obecnie siedzibę ma m.in. filia nr 7, Zbigniew Zawartka spędził lata dzieciństwa. W czasie spotkania będzie można posłuchać m.in. o tajemnicach majkowskiego dworku, zabawach z przyjaciółmi w parku, dawnych mieszkańcach Majkowa oraz niełatwym życiu w PRL.

Zbigniew Zawartka jest kaliszaninem, miłośnikiem historii Majkowa, społecznikiem, od 1973 r. aktywnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu, podróżnikiem, autorem książki „Warto pamiętać – moja rodzina i ja”, od 2018 r. kieruje sekcją turystyki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Calisia.

Wszystkich miłośników lokalnej historii zapraszamy w środę o 17.00 do filii nr 7 na spotkanie zatytułowane „Mój Majków. Historia rodziny Zawartków”, które poprowadzi Monika Sobczak-Waliś, kierownik Działu Informacji Naukowej i Zbiorów Specjalnych oraz koordynatorka Społecznego Archiwum Kaliszan w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze