Majowe święta państwowe w Kaliszu

Przed nami Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak w Kaliszu uczcimy święta państwowe?

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzonego 2 maja, na maszcie przed ratuszem oraz na wszystkich budynkach Urzędu Miasta Kalisza zostaną wywieszone flagi państwowe.

2 i 3 maja w godzinach wieczornych ratusz zostanie podświetlony w biało-czerwonych barwach, a w samo południe zamiast hejnału usłyszymy hymn państwowy.

3 maja obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu zapraszamy na okolicznościowy koncert orkiestry kameralnej Filharmonii Kaliskiej, którego będzie można wysłuchać na kanałach społecznościowych Miasta Kalisza. Wydarzenie online rozpocznie się o godz. 12.00.

O godz. 11:15 w kaliskiej katedrze odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny celebrowana przez biskupa Damiana Bryla, na której obecne będą władze miasta.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze