„Malarski dziennik podróży” w Opatówku

Wernisaż wystawy Viktora Jerzego Jędrzejaka pn. „Malarski dziennik podróży” odbył się 18 maja w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Wystawa to plastyczny zapis podróży, poszukiwań, wrażeń i doznań Artysty, to pamiątki z wędrówek tych dalszych, do krajów odległych, m.in. do Indii, Tajlandii, Meksyku, Gruzji, Francji, Włoch, Grecji, ale także tych bliskich jak urokliwe Podlasie. Wystawę składającą się z ponad 120 prac można oglądać w Muzeum do 13 czerwca.

Viktor Jerzy Jędrzejak to kaliszanin, absolwent WSP w Częstochowie. Brał udział w 120 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą oraz 52 wystawach indywidualne m.in. Warszawie, Poznaniu, Kaliszu, Wrocławiu, Nowym Jorku, Tokio, Berlinie, Heerenveen. Laureat ponad dwudziestu ogólnopolskich konkursów malarskich. Poszukiwacz starych przedmiotów i ukrytego w nich czasu. Autor malarskiego dziennika podróży z wypraw do Indii, Nepalu, Meksyku, Tybetu, Laosu i Kambodży. Autor ze swoimi dziełami gości w Muzeum Historii Przemysłu już po raz trzeci.

Spotkanie w Muzeum było także okazją do złożenia życzeń w związku z obchodzonym w tym dniu Międzynarodowym Dniem Muzeów. Życzenia dla Pracowników Muzeum oraz okolicznościowy grawerton wręczyli na ręce Dyrektora Jerzego Marciniaka – Starosta Kaliski Krzysztof Nosal,  Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz oraz Jolanta Golicka Kierownik Biura Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze