Malarstwo Izabeli Drzewieckiej w MDK

Już za kilka godzin, w Galerii SZATNIA MDK otwarta zostanie wystawa malarstwa Izabeli Drzewieckiej. Piątkowy wernisaż zaplanowano na godzinę 17.00. Młodzieżowy Dom Kultury serdecznie zaprasza.

Izabela Drzewiecka urodziła się 5 października 1966 roku. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu-Instytut Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu. Edukację z malarstwa odbyła w pracowni profesora Andrzeja Niekrasza. Najbardziej lubi malarstwo akrylowe, olejne oraz akwarele. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i poza granicami naszego kraju.

W ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych w galeriach sztuki oraz aukcjach w Warszawie, Bydgoszczy, Krakowie i Poznaniu tj. Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny, Galeria Sztuki „Pragaleria”, 101 PROJEKT Galeria  Sztuki Współczesnej, Mazowiecki Dom Aukcyjny, Dom Aukcyjny i Galeria Sztuki Jagiellońska 1, Galeria Kontrowersyjna, Yegorov Gallery, Popartgaleria, Galeria Mabello, Libra Dom Aukcyjny. Jest również artystą współpracującym na stałe z ART. In House, Galerią Sztuki STALOWA oraz z PIKOTEKA.com w Warszawie. W grudniu 2021 roku jej praca „Przedświt” prezentowana była w teatrze-Teatr 6. piętro w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Od 2004 roku pracuje jako nauczyciel plastyki. Swoją pasją, zaangażowaniem oraz miłością do sztuki, motywuje młodych artystów do kreatywnej pracy twórczej. W ostatnich latach tworzy liczne abstrakcyjne prace, stosując eksplozję kolorów i światła, wydobywając iluzję przestrzeni. Lubi spontaniczność, często stawia intuicyjne znaki podejmowane na poziomie logiki przestrzennej, wprowadzając widza w przestrzeń przeżyć i odczuć świata materii. Największym celem jest stworzenie języka abstrakcji, który w odczuciach i emocjach połączyłby wiele pokoleń i w każdym czasie był aktualny i ponadczasowy. Abstrakcje nawiązujące do botaniki, to ostatnio częste tematy jej prac. Sugeruje, że emocjonalne powiązanie człowieka jako istoty myślącej z naturą i jej bliskością przywołuje skojarzenia, emocje oraz wspomnienia. Często porusza do głębi, a jednocześnie napełnia mocą, daje energię potrzebną do życia w harmonii z naturą, Ma na koncie wystawy prac, powstałych w okresie 30–letniej aktywności artystycznej oraz cykle poświęcone odkrywaniu sztuki współczesnej. Poszczególne wystawy pokazały, jak bardzo język abstrakcji może łączyć pokolenia w jedną spójną, emocjonalną całość. Jej cierpliwość, odwaga w podążaniu za głosem serca i miłością do sztuki dają efekty, choć zwykle nie przychodzą od razu. Wytrwałość i wsparcie bliskich, przychylność osób, które opatrzność stawia na jej nowej, trudnej drodze, prowadzą małymi krokami do osobistego sukcesu.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Świadkowie zdarzenia poszukiwani!

29 maja 2022

Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu...

czytaj więcej»

Upamiętnili bohaterów walk o Monte Cassino

29 maja 2022

Delegacja samorządowców z terenu naszego województwa przebywała między 17 a...

czytaj więcej»

Festiwal w Żelazkowie

28 maja 2022

Już jutro w Żelazkowie odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych i...

czytaj więcej»

Płyty, winyle i kasety z całego świata w galerii Amber

28 maja 2022

Wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski zawitali dziś do Galeria...

czytaj więcej»

W muzycznym świecie zwierząt

28 maja 2022

Czy spotkaliście kiedyś w filharmonii kangury, żółwie albo kukułkę? Może...

czytaj więcej»

Dzień Dziecka w mieście!

28 maja 2022

Dzień Dziecka zbliża się do nas wielkimi krokami! Z tej...

czytaj więcej»