Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Małe elfy w filii „Górnośląska”

Z inspiracji książką Carol Aebersold i Chandy Bell oraz współpracy z fotografką, Anitą Haduch, zrodziła się wystawa fotograficzna, którą oglądać można w jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu. To w sumie czternaście portretów, w realizację których zaangażowała się pierwsza klasa Szkoły Jagiellończyk.

Inspiracją dla fotograficznej zabawy była świąteczna książeczka dla dzieci „The Elf on the Shelf”, którą napisały wspólnie prawie 20 lat temu Carol Aebersold i jej córka Chanda Bell. To rodzinne dzieło zapoczątkowało rodzinną, świąteczną tradycję, która najpierw zagościła w krajach anglojęzycznych, a teraz trafia do innych państw.

Według autorek książeczki każde dziecko ma swojego elfa, jednak nie wszystkie dzieci są tego świadome. Mali wysłannicy Świętego Mikołaja pojawiają się w naszych domach każdego roku, na początku adwentu (w Stanach tuż po Święcie Dziękczynienia) i podglądają przypisaną im rodzinę z ukrycia. Z jednej strony zdają relację Mikołajowi z zachowania dziecka lub dzieci, z drugiej – same psocą nocą w domach, w których tymczasowo przebywają. Każde dziecko powinno Elfowi nadać imię, by uwolniła się jego magiczna moc.

W fotograficznej sesji Anity Haduch, która uwielbia pracę z młodymi modelami, bo sama ma 7-letnią córkę, udział wzięły dzieci z pierwszej klasy Szkoły Jagiellończyk wraz ze swoją wychowawczynią. Na środowy wernisaż przybyli rodzicie i dziadkowie małych modeli oraz nauczyciele wraz z dyrektorką szkoły, Weroniką Białą. Nie zabrakło także wykładowców, m.in. Marzanny Forysiak i Michała Trusza oraz studentów Państwowego Studium Animatorów Kultury, bowiem wystawa jest jednocześnie częścią pracy dyplomowej realizowanej przez autorkę zdjęć.

Ekspozycję „The Elf on the Shelf” w filii nr 1 przy ulicy Górnośląskiej 29 oglądać można do końca roku.

Źródło: MBP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze