baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Małgorzata Rynarzewska odkrywa „Moje Inspiracje” w Galerii Centrum

15 maja Galeria Centrum w Kaliszu zaprasza na nową wystawę pt. „Moje Inspiracje”, prezentującą prace malarki Małgorzaty Rynarzewskiej. Wernisaż odbędzie się o godzinie 18:00. Wystawa potrwa do 26 czerwca 2024 roku.

Małgorzata Rynarzewska, autorka tej wyjątkowej ekspozycji, zaprasza do odkrywania tajemniczego piękna, które kryje się w malarskiej materii. Przez lata poszukiwań artystycznych stworzyła niezwykłą kolekcję obrazów, które emanują napięciem i ciszą, równowagą między krzykiem a szeptem. Jej prace to nie tylko odzwierciedlenie świata teatru, który jest jej tak bliski, lecz także głęboka refleksja nad prawdą o sobie i otaczającym świecie.

Niezwykła droga artystyczna Małgorzaty Rynarzewskiej rozpoczęła się na Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, gdzie zdobyła wiedzę z zakresu projektowania wnętrz, ogrodów oraz konserwacji obrazów. Przez wiele lat zajmowała się projektowaniem odzieży – i za malowniczość projektów dzianin otrzymała nagrodę niemieckiego domu towarowego HORTEN. Była pełnomocnikiem dyrektora ds. technicznych w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także pełniła obowiązki dyrektora tego teatru.. Jej pasja artystyczna doprowadziła ją również do pracy jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, gdzie dzieli się swoją wiedzą poprzez prowadzenie zajęć plastycznych dla dzieci i osób starszych.

W malarstwie poszukuję tego co nie przemija, stąd tematy – kobieta, bursztyn – świat rządzony nieprzekraczalnymi i zarazem poznawalnymi prawami to archetyp Dzikiej Kobiety i Dzikiej Przyrody – erupcja piękna sprzed wieków, harmonii i wyciszenia, prawdy o mnie samej, która bezpośrednio dotyka moich uczuć, to rozmowa każdego dnia wciąż od nowa ze sobą i widzem o trudnej miłości trudnego świata – dodaje autorka. – Moje malarstwo to próba zdefiniowania tego co nie poddaje się żadnym definicjom, co niewidzialne ale jak najbardziej realne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wystawę, która obiecuje być niezapomnianym doświadczeniem dla miłośników sztuki oraz poszukiwaczy piękna w każdej formie.

Źródło: CKiS w Kaliszu


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze