Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Mamy prawo się różnić i obowiązek szanować – rusza Akademia Dialogu

Akademia Dialogu – pod taką nazwą odbędzie się cykl spotkań, których celem jest doskonalenie umiejętności debaty, komunikowania się i prezentacji swoich poglądów, przy poszanowaniu dla stanowiska rozmówcy. Pierwsza odsłona przedsięwzięcia zaplanowana została w Akceleratorze Kultury, 31 stycznia.

Najważniejszą ideą Akademii Dialogu jest inicjowanie debat różnych środowisk. – Ma uczyć umiejętności komunikowania się i przedstawiania swoich poglądów, z poszanowaniem światopoglądu i racji wszystkich stron – mówi Zbigniew Judasz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Kalisza do spraw wielokulturowego dziedzictwa Kalisza oraz mniejszości narodowych i etnicznych. – Nie będziemy uczyć sztuki retoryki, argumentacji, przekonywania czy formułowania jednoznacznych wniosków na dany temat. Uczestnicy spotkań zdobędą umiejętność rozmowy na „trudne tematy”, kwestie uniwersalne i bieżące problemy. Spotkanie kończy się stanowiskiem: różnimy się, możemy się nie zgadzać ze sobą, ale szanujemy siebie nawzajem i prawo każdego człowieka do posiadania własnych poglądów.

Na każdym ze spotkań pojawią się goście, którzy pomogą w prowadzeniu debaty. – To będą znawcy tematu i specjaliści od komunikacji – dodaje Zbigniew Judasz. – To sprawi, że dyskusja będzie prowadzona z poszanowaniem fundamentalnej zasady formułowania wniosków i opinii na podstawie wiedzy.

Pierwsze spotkanie, w związku z obchodzonym 27 stycznia Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, odbędzie się pod hasłem „Jak mówić o Zagładzie”. Rozmowę poprowadzą Izabela Fietkiewicz-Paszek – poetka, animatorka kultury, Ambasadorka Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, edukatorka pracująca z tematyką Zagłady oraz Izabela Galuba-Bryja – polonistka i bibliotekarz w Zespole Szkół Ekonomicznych, absolwentka studium Edukacji o Holokauście w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie, redaktorka książki o lokalnym Sprawiedliwym wśród Narodów Świata, Adamie Sztarku.

Na spotkanie inaugurujące Akademię Dialogu organizatorzy zapraszają w środę, 31 stycznia, do Akceleratora Kultury. Pierwsza odsłona planowanego cyklu rozpocznie się o godzinie 18.00.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze