Manewry poszukiwawczo–ratownicze z udziałem Akademii Kaliskiej

W II Ogólnopolskich Manewrach Poszukiwawczo – Ratowniczych ,,Nocny Tropiciel 2021” wzięła udział Akademia Kaliska im. Prezydenta Wojciechowskiego. Uczelnia współorganizowała wydarzenie, w którym uczestniczyło ponad 700 strażaków i ratowników.

Manewry, połączone z piknikiem służb mundurowych, odbyły się na terenie powiatu krotoszyńskiego w sobotę, 4 września. Uczestnicy mogli podziwiać nowoczesny sprzęt, wykorzystywany w akcjach na stoiskach służb ratowniczych, strażackich, policyjnych, więzienniczych, czy wojskowych. Swoje stoisko miała również Akademia Kaliska .

“Udział Akademii Kaliskiej w manewrach i pikniku służb mundurowych jest czymś zupełnie naturalnym” – powiedział dyrektor administracyjny uczelni, Łukasz Mikołajczyk. “Kształcimy studentów zarówno na kierunkach związanych z bezpieczeństwem, gdzie duży nacisk kładziemy na zagadnienia związane z rozwiązywaniem sytuacji kryzysowych, ale w naszej ofercie edukacyjnej jest również ratownictwo medyczne. Dlatego też nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, przystępując do udziału w tym wydarzeniu. Mam nadzieję, że otrzymamy od organizatorów zaproszenie również w kolejnych latach i będziemy współtworzyć kolejne edycje manewrów.”

Scenariusz wydarzenia zakładał, że doszło do katastrofy samolotu nieopodal Koźmina Wielkopolskiego. Strażacy musieli ugasić wrak samolotu, wyciągnąć z niego ofiary i udzielić im pierwszej pomocy. Kolejne zgłoszenie dotyczyło poszukiwania 10. skoczków spadochronowych, którzy utknęli m.in. na wieży kościoła w Mokronosie, a ostatnie to poszukiwanie zaginionego balonu z użyciem Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo -Ratowniczych.

 

Źródło: AK

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter