baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Mapa, las, przygoda. Rajd na Orientację „Tropek”

1 października w Gołuchowie odbędzie się VIII Rajd na Orientację „Tropek”. Wydarzenie łączy ze sobą aktywność fizyczną, pracę z mapą i kompasem oraz poznawanie najbliższej, często mniej znanej, okolicy. W tej edycji będzie możliwość zapoznania się z terenami nad Zalewem Gołuchowskim.

Rajd „Tropek” jest formą gry terenowej polegającej na odnalezieniu w terenie punktów oznaczonych na mapie. Startują zespoły 2-5 osobowe, które otrzymują kartę startową oraz mapę w skali 1:15000, na której oznaczone są punkty kontrolne. Punkty posiadają wagi od 4 do 8, jest to zależne od poziomu trudności w zlokalizowaniu danego punktu w terenie. Odnalezienie punktu w terenie potwierdzane jest na karcie perforatorem. Nie ma narzuconej trasy, każda drużyna, zgodnie ze swoimi możliwościami, planuje trasę i zdobywa punkty. Ważne jest, aby przybyć na metę najpóźniej 4 godziny od startu. Nie można korzystać z nawigacji GPS, korzysta się tylko z mapy, kompasu, własnych umiejętności i intuicji.

W rajdzie mogą uczestniczyć osoby w dowolnym wieku, przy zgłaszaniu należy określić właściwą kategorię w zależności od wieku najmłodszego członka drużyny. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja zespołu na stronie www.tropek.pl w terminie do 27 września włącznie. Każdy uczestnik oprócz materiałów startowych otrzymuje okolicznościową przypinkę rajdową, po zakończeniu marszu serwowana będzie grochówka. Dla najlepszych drużyn przewidziane są drewniane statuetki.

Harmonogram rajdu:

  • 12:00 – Rozpoczęcie, odprawa techniczna
  • 12:30 – Start interwałowy zespołów
  • 18:00 – Ogłoszenie wyników
  • 20:00 – Zamknięcie bazy rajdu

Więcej informacji, regulamin rajdu, przykładowe mapy, zdjęcia dostępne na stronach: www.tropek.pl oraz www.facebook.com/rajdtropek.

Organizatorem rajdu jest Paweł Bartczak przy wsparciu Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów.

Źródło: Tropek.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze