Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Maria Konopnicka na każdą porę roku

Komplet publiczności zgromadził czwartkowy koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera. To kolejny, niezwykle udany projekt poświęcony kaliskiej poetce, zrealizowany w ramach obchodów Roku Marii Konopnickiej w Kaliszu.

28 kwietnia 2022 roku, o godz. 18.00, w wypełnionej do ostatniego miejsca sali Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu, rozpoczął się koncert dedykowany Marii Konopnickiej. Rok 2022 został poświęcony jej osobie, stąd pomysł na włączenie się PSM w program służący upamiętnieniu poetki i przypomnieniu jej dorobku twórczego. W imprezie udział wzięli uczniowie PSM, zarówno I, jak i II stopnia: zespoły kameralne, soliści, zespół rytmiczny oraz chór I stopnia. Młodzi artyści zaprezentowali piosenki Zygmunta Noskowskiego z cyklu „Pory roku” napisane do wierszy Marii Konopnickiej w połączeniu z piękną poezją i muzyką instrumentalną. Koncert zgromadził komplet publiczności.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze