Maria Konopnicka w podcaście? Tego jeszcze nie było!

Stowarzyszenie Stacja Inispiracja oraz Funacja Inicjatywa dla Opatówka zapraszają zespoły uczniów z klas 6-7 szkół podstawowych do wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych, których efektem stanie się cykl podcastów o Marii Konopnickiej. Przewodnikiem młodzieży po świecie pisarki będzie Monika Sobczak-Waliś, dobrze znana z serii „Poranki hrabianki”.

Cykl podcastów realizowanych pod kierunkiem Moniki Sobczak-Waliś – regionalisty i historyka, przyjmie formę kilkuminutowych audycji i dotyczyć będzie patronki roku 2022 – Marii Konopnickiej. Seria przybliży również uczestnikom zajęć XIX-wieczny Kalisz, czyli miasto, w którym autorka spędziła dzieciństwo i młodość. Udział w warsztatach to doskonała okazja, by poznać warsztat pracy lokalnych dziennikarzy w świecie nowych form medialnych.

Głównym celem warsztatów jest popularyzacja wiedzy na temat Marii Konopnickiej oraz jej rodzinnego miasta. Spotkania będą podzielone na kilka etapów – w maju i czerwcu młodzież zostanie wprowadzona w temat tworzenia audycji, zapozna się z materiałami źródłowymi i przygotuje wstępne opowieści. Miejscem spotkań będzie biuro redakcji Latarnika Kaliskiego przy ulicy Pułaskiego 26 w Kaliszu. Drugi etap tworzenia, czyli nagrywanie podcastów, odbędzie się we wrześniu, a premiera całego cyklu zaplanowana została na 8 października – w rocznicę śmierci Konopnickiej.

W warsztatach mogą brać udział 3-osobowe zespoły ze szkół podstawowych. Zgłoszenia należy wysyłać drogą mailową na adres: ewam74@o2.pl. Ilość miejsc jest ograniczona – przyjmowanych będzie maksymalnie 10 zespołów. Szczegółowych informacji udziela koordynatorka projektu – Ewa Mąkowska – tel. 796 405 157. Całość inicjatywy realizowana jest w ramach 7. Edycji projektu „Calisiada”, dofinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a podcasty będą publikowane na naszym portalu.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Przywitanie wakacji z minionkami!

3 lipca 2022

Dziś Rajską Polaną zawładnęły minionki! Specjalnie dla najmłodszych, żółte stworzenia...

czytaj więcej»

III Letnia Szkoła Arteterapii w UAM-ie

3 lipca 2022

W dniach 25 i 26 czerwca Wydział gościł ponad 50...

czytaj więcej»

Biesiada Folkloru w Brzezinach

3 lipca 2022

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje 26. Biesiadę Folkloru...

czytaj więcej»

Koźminek doczekał się publikacji o swoich mieszkańcach!

3 lipca 2022

Wiele miast oraz gmin decyduje się na stworzenie wyjątkowych publikacji...

czytaj więcej»

Nabór do klubików dziecięcych

3 lipca 2022

Od 4 lipca 2022r. rozpoczyna się nabór dzieci do Klubu...

czytaj więcej»

Rekolekcje – Rozeznanie i walka duchowa

3 lipca 2022

W dniach od 15 do 17 lipca w Parafii Św....

czytaj więcej»