Marta Walczykiewicz z brązem

W jedynce na 200 m wicemistrzyni olimpijska Marta Walczykiewicz po raz kolejny zameldowała się na podium. Kajakarka KTW Kalisz była trzecia, ale o kolejności na mecie decydowały setne sekundy.

Walczykiewicz nie była do końca zadowolona ze swojego wyścigu – jak zdradziła, sam start nie był najlepszy w jej wykonaniu. Ten początek biegu będę musiała jeszcze raz obejrzeć. Dużo wysiłku kosztowało mnie potem gonienie stawki, a przy wietrze wiejącym w twarz nie jest łatwo. Czułam, że powoli zaczyna mi brakować sił, całe szczęście, że było to tylko 200, a nie 202 metry. To miał być ostatni sprawdzian przed igrzyskami, liczyłam na dobry bieg taktyczny z pełną kontrolą, ale nie do końca tak wyszło. Dlatego jestem trochę zła.” – mówiła po dekoracji Walczykiewicz. Utytułowana zawodniczka widzi też jednak plusy występu. Dzięki dobrej wytrzymałości, na finiszu tych sił nie zabrakło. Trzeba teraz poprawić jeszcze pierwszą pięćdziesiątkę i to będzie łatwiejsze niż praca nad wytrzymałością. Z drugiej strony, gdyby wszystko było idealnie, to nad czym byśmy pracowali przez kolejne dwa miesiące.” – dodała.

Źródło: polsatsport.pl; Fot.: Daria Walczykiewicz/FB

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze