Matury “czas start!”

Dzisiaj język polski, a jutro matematyka - tradycyjnie również w naszym mieście o godz. 9:00 rozpoczęły się egzaminy dojrzałości. W Wielkopolsce do matur przystąpiło około 25 tys. uczniów.

Egzaminy odbywają się oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz z zaleceniami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ministerstwo Edukacji i Nauki. Według wytycznych każda z placówek musiała przygotować płyny do dezynfekcji, uczniowie w oczekiwaniu muszą zachowywać odstęp ok. 1,5m oraz w większości przypadków zgromadzone osoby muszą nosić maseczki. Jeśli chodzi o same egzaminy to, poza jednym wyjątkiem, nie odbędą się obowiązkowe egzaminy ustne, a egzaminy pisemne na poziomie rozszerzonym są dobrowolne – można zdecydować się na maksymalnie sześć takich testów. Wspomnianym wyjątkiem są abiturienci, którzy chcą studiować za granicą, a ich uczelnia wymaga również zaliczenia egzaminów ustnych. Obowiązkiem są natomiast egzaminy z języka polskiego, matematyki i jednego języka obcego nowożytnego – np. angielskiego czy francuskiego.

Uczniowie którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych (m.in. izolacji czy kwarantanny) nie będą mogli przystąpić do egzaminów w sesji majowej, będą mogli przystąpić do nich w sesji dodatkowej w czerwcu. Jej termin wyznaczono na 1-16 czerwca.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter