Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

MDK zaprasza na wystawy

W Galerii SZATNIA MDK prezentowane są dwie niezwykle barwne wystawy. Obie stanowią pokłosie konkursów, adresowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Pierwsza z nich to „Magiczna Irlandia w podaniach, baśniach i legendach”, druga: „Podwodny świat”.

– Wyobraźcie sobie zieloną wyspę zamieszkiwaną przez magiczne stworzenia i bajkowe postacie, a dookoła niej błękitne morze z tysiącami ryb, ośmiornic, rozgwiazd, koralowców, potężnych pływających ssaków i zatopionych skarbów we wrakach statków – czytamy na stronie miasta.

Niezwykły świat, stworzony w wyobraźni młodych ludzi, można teraz zobaczyć w Galerii SZATNIA MDK, a to za sprawą dwóch wystaw „Magiczna Irlandia w podaniach, baśniach i legendach” oraz „Podwodny świat”. 

Pierwsza z ekspozycji, otwarta została 16 marca br, drugą udostępniono uroczyście, w obecności laureatów, we wtorek 22 marca. 

Jury konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. „Podwodny świat” miało niezwykle trudne zadanie – wyłowić z morza (ponad pół tysiąca) rysunków, wyklejanek, prac przestrzennych te najlepsze: najciekawsze, nieoczywiste. Po burzliwych obradach, wyłoniono zwycięzców i przyznano 23 nagrody i 62 wyróżnienia. 

 Placówka otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 20.00. Wstęp wolny.

źródło: UM

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze