baner_GM
BanerMagdaSpychalskaLatarnik
Stadion Miejski

Mecz rozstrzygnięty w pierwszej połowie. Pewne zwycięstwo KKS-u II

Pewne zwycięstwo naszej drugiej drużyny w starciu z Zawiszą Łęka Opatowska, w ramach 6. kolejki RED BOX V ligi gr. 3! Po bramkach Patryka Soboczyńskiego, Jakuba Wilczyńskiego i dwukrotnie Maksymiliana Kaczmarka, “Trójkolorowi” pokonali przyjezdnych 4:1. Do przerwy podopieczni Krzysztofa Orzeszka prowadzili aż 3:0. Z 9 punktami na koncie, KKS II jest po tej serii spotkań na 4. miejscu w tabeli.

Dobrze mecz rozpoczął Jakub Wilczyński, który w pierwszym kwadransie dwukrotnie celnie uderzył na bramkę. Dogranie kolegi wykorzystał w 17. minucie Patryk Soboczyński – kakaesiak skutecznie pokonał płaskim strzałem z pola karnego goalkeepera rywali. Podwyższył prowadzenie w 31. minucie Maksymilian Kaczmarek, wykorzystując składną akcję drużyny. Ofensywna postawa podopiecznych Krzysztofa Orzeszka zaprocentowała kolejnym golem, po podobnej sytuacji. Na listę strzelców, w 34. minucie, wpisał się aktywny w meczu Wilczyński.

Mimo straty bramki przez “Trójkolorowych” w 60. minucie, gra KKS-u II mogła się podobać. Gości, w 63. minucie, uchronił słupek, a przy dobitce dobrze ustawiony był goalkeeper Zawiszy. Na odpowiedź kakaesiaków czekaliśmy do 69. minuty. Ponownie na listę strzelców wpisał się Maksymilian Kaczmarek. Duma Kalisza prowadziła już 4:1 i do ostatniego gwizdka rezultat spotkania 6. kolejki RED BOX V ligi gr. 3 nie zmienił się. Warto podkreślić, że w meczu zagrał powracający po kontuzji Bartosz Gęsior (na murawie pojawił się w 38. minucie).

6. kolejka sezonu 2022/2023 RED BOX V ligi gr. 3, 18.09.2022, godz. 16:30, Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu
KKS Kalisz II – Zawisza Łęka Opatowska 4:1 (3:0)
1:0 Patryk Soboczyński 17. min, 2:0 Maksymilian Kaczmarek 31. min, 3:0 Jakub Wilczyński 34. min, 3:1 Przemysław Albert 60. min, 4:1 Maksymilian Kaczmarek 69. min

KKS Kalisz II: Mateusz Górski (BR) (C) (88. min Tomasz Trzęsała) – Kacper Dudek, Szymon Bora (55. min Eryk Krysiak), Patryk Soboczyński, Maksymilian Kaczmarek (79. min Hubert Augustyniak), Wiktor Staszak (80. min Nikodem Grabowski), Bartłomiej Putno (85. min Miłosz Stachowski), Piotr Zmorzyński, Karol Smajdor, Wojciech Maroszek (38. min Bartosz Gęsior), Jakub Wilczyński.

Zawisza Łęka Opatowska: Paweł Chałubiec (BR) – Łukasz Domino, Paweł Gierak, Aleksander Muzyka (72. min Kamil Glatz), Przemysław Albert, Paweł Baraniak, Krzysztof Idźczak, Ivan Parkhomenko, Sebastian Joniak (55. min Grzegorz Gadecki), Kamil Nitkiewicz, Dawid Nawrot (76. min Piotr Kurkiewicz).

Żółte kartki: Bora, Dudek, Smajdor, Wilczyński (KKS II) i Baraniak, Domino, Idźczak, Janiak, Gadecki (Zawisza).

źródło: KKS Kalisz