Medal Melvin Jones Fellowship przyznany Witoldowi Śniochowi

Witold Śnioch został uhonorowany najwyższym światowym odznaczeniem Lions Club International. Medal Melvin Jones Fellowship przyznawany jest za efektywną i długoletnią działalność charytatywną.

Witold Śnioch, kaliski przedsiębiorca, był jednym z pomysłodawców i założycieli Lions Club Calisia. Idea stworzenia kaliskiego klubu pod szyldem światowej organizacji charytatywnej pojawiła się w końcówce lat 90., by ucieleśnić się i wystartować z pierwszymi akcjami w roku 2000. Początkowo kaliska grupa działała pod opiekuńczymi skrzydłami poznańskiego klubu Concordia, a usamodzielniła się w roku 2002, co oznacza, że w przyszłym roku będzie świętowała jubileusz 20-lecia.

Witold Śnioch był pierwszym prezydentem LCC i przez lata organizatorem wielu charytatywnych przedsięwzięć, m.in. koncertów. „Kaliskie Lwy” przez długi czas wspierały działania Towarzystwa Opieki Paliatywnej, a co za tym idzie ideę budowy Hospicjum w Rożdżałach. Otoczyły swą opieką między innymi dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych oraz podopieczne Kaliskiego Klubu „Amazonki”.
Witold Śnioch, który skończył 83 lata, zrezygnował z dalszej działalności ze względu na stan swego zdrowia, ale pozostaje honorowym członkiem Lions Club Calisia. Otrzymał medal Melvin Jones Fellowship w uznaniu długoletniej działalności filantropijnej, wyjątkowego zaangażowania w aktywność wytyczoną przez idee lionizmu i wzorowej służby wynikającej z przestrzegania zasad Kodeksu Etycznego Lions Club. Program MJF został ustanowiony w roku 1973 na cześć założyciela Lions Club International, czyli Melvina Jonesa, a Witold Śnioch jest pierwszym kaliskim reprezentantem w gronie Melvin Jones Fellows. Otrzymał z rąk obecnej prezydent Violetty Wesołowskiej-Milewskiej specjalną odznakę MJF oraz tablicę pamiątkową i list od prezydenta Lions Club International Foundation. Ze względu na pandemiczne ograniczenia oraz stan zdrowia uhonorowanego uroczystość odbyła się w przydomowym ogrodzie z udziałem członków rodziny oraz kilkorga reprezentantów Lions Club Calisia.

Źródło: LCC Calisia

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze