Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości trafił do Janusza Sibińskiego

Prezydent Krystian Kinastowski spotkał się w swoim gabinecie z Januszem Sibińskim, zastępcą naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza. Sibiński od ponad 35 lat działa społecznie, za co został odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości za aktywną działalność społeczną.

Odznaczenie nadawane jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej jedynie w latach 2018-2022. W czwartek 26 sierpnia kaliskiemu społecznikowi wręczyła je Aneta Niestrawska, wicewojewoda wielkopolski. Uroczystość odbyła się w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, a Janusz Sibiński jako jedyny kaliszanin znalazł się w gronie 60 zasłużonych Wielkopolan, którzy uhonorowani zostali Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę oraz Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości.
Składam panu wyrazy uznania i serdecznie gratuluję wyróżnienia. Pana postawa, zaangażowanie społeczne na tak wielu płaszczyznach jest wzorem dla innych i zostało dostrzeżone w skali kraju. Od laty dzieli się pan cennym lekiem, jakim jest krew i zachęca do tego kolejne pokolenia kaliszan. Jest to godne podziwu i zbieżne z zadaniami Wydziału, w którym od lat pan pracuje – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. 
Z ramienia Rejonowej Rady Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu współorganizuje akcje krwiodawstwa, zorganizował już ponad 130 otwartych akcji poboru krwi. Na swoim koncie ma ponad 91 litrów oddanej krwi pełnej. Jest czynnym instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu harcmistrza, gdzie również promuje krwiodawstwo i krwiolecznictwo. Pełni funkcję szefa Inspektoratu Krwiodawstwa przy Głównej Kwaterze ZHP, jest twórcą odznaki specjalnościowej „Harcerska Kropla Braterstwa”, której celem jest pozyskiwanie krwiodawców. Działa w kaliskiej Radzie Pamięci Narodowej przy Prezydencie Miasta Kalisza, jest członkiem Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy oddziale IPN w Łodzi oraz przewodniczącym kaliskiego Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”. Jest czynnym członkiem OSP Sulisławice i aktywnie działa w Radzie Sołectwa Sulisławice, Za swoje dotychczasowe działania wielokrotnie odznaczany był przez różne instytucje i organizacje: Polski Czerwony Krzyż, Związek Harcerstwa Polskiego, odznaczony m.in. medalem Komisji Edukacji Narodowej i Pro Patria. Najwyższym odznaczeniem państwowym, jakim został uhonorowany Janusz Sibiński, jest Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany za wybitne zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa i krzewienia idei czerwonokrzyskiej.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter