Medale dla kaliszan na Mistrzostwach Muaythai Dzieci i Kadetów

Siedem medali zdobyli reprezentanci Kaliskiego Centrum Sportowego Kruk Gym w Mistrzostwach Polski Muaythai Dzieci i Kadetów w Krakowie. W klasyfikacji drużynowej klub zajął trzecie miejsce.

Mistrzostwa Polski w Muaythai 2021 odbyły się 25-27 czerwca 2021 roku w Krakowie. Impreza, organizowana przez Polski Związek Muaythai, oficjalnie rozpoczyna kwalifikacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek do szerokiej kadry na Mistrzostw Świata Muaythai IFMA 2021 w Bangkoku (grudzień) oraz długofalowo na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Kaliskie Centrum Sportowe Kruk Gym pokazało się z jak najlepszej strony, zawodnicy zdobyli łącznie siedem medali, a w klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce.
Najmłodszy junior wśród reprezentantów Kruk Gym, Adam Kruk, ma dopiero 7 lat, a już zdobył pierwsze w swoim życiu złoto mistrzostw Polski. Pozostali debiutanci to: Jakub Pietrzak – kategoria dzieci młodsze 10-11 lat, zdobył brązowy medal, Kamil Kasprzak – kategoria dzieci starsze 12-13 lat wywalczył srebrny medal, Anis Khaled, kategoria kadet 14-15 lat ˗ srebrny medal, Wiktor Ciesielski ˗ kadet 14-15 lat ˗ brązowy medal. Walki stoczyli również tegoroczni mistrzowie Polski: Igor Miklas ˗ kadet 14-15 lat, tym razem zdobył tytuł wicemistrza Polski, podobnie jak Bartosz Niezgoda ˗ dzieci starsze 12-13 lat. Drużyna Kaliskiego Centrum Sportowego Kruk Gym zdobyła trzecie miejsce z dorobkiem 1 złoto, 4 srebra i 2 brązy. Fot. Kruk Gym

Źródło: Urząd Miasta Kalisza