reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Medale europejskich igrzysk dla studentów Akademii Kaliskiej

Nicola Kaczmarek, Weronika Szymczak i Mateusz Kupijaj medalistami
Europejskich Igrzysk Akademickich! W imprezie, rozgrywanej w Łodzi
bierze udział blisko 6 tys. studentów z 34 krajów, w 20 dyscyplinach.

Akademia Kaliska zgłosiła do udziału w kickboxingu troje zawodników i wszyscy wracają z medalami. Najpierw Nicola Kaczmarek, studentka wychowania fizycznego, wywalczyła brązowy medal w formule light kontakt w kategorii -55 kg. Kolejni zawodnicy rywalizowali w formule full kontakt i po zaciętych pojedynkach eliminacyjnych dotarli do finałów. Musieli uznać wyższość rywali, ale wracają do Kalisza ze srebrnymi medalami: Weronika Szymczak w kategorii -56 kg, a Mateusz Kupijaj w kategorii -67 kg. Oboje studiują na Kaliskiej uczelni fizjoterapię.

Trenerem wicemistrzów jest Radosław Radomski, a brązowej medalistki jej tato – Przemysław Kaczmarek.

Medale nas cieszą i motywują do dalszej pracy. Cieszy również zaangażowanie Akademii Kaliskiej i rektora, prof. Andrzeja Wojtyły, który sam kiedyś boksował i rozumie sport. Uczelnia stwarza studentom, wyczynowo uprawiającym sport, doskonałe warunki do studiowania, ale również do rozwijania kariery. Mam nadzieję, że to pierwsze i nie ostatnie medale, jakie zdobywamy podczas międzynarodowych zawodów akademickich.

– powiedział szkoleniowiec Radosław Radomski.

Gratuluję moim studentom i z optymizmem patrzę w przyszłość, ponieważ to studenci pierwszego roku! Wierzę głęboko w to, że w kolejnych latach, dostarczą nam wielu emocji i wrażeń. Debiut Akademii Kaliskiej w Europejskich Igrzyskach Akademickich wypadł więc wyjątkowo okazale, ponieważ troje reprezentantów wraca do Kalisza z trzema medalami.

– przyznał rektor uczelni, prof. Andrzej Wojtyła.

Źródło: Akademia Kaliska


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze